Dyrektor World of Warcraft: Brak długoterminowych korzyści dla graczy płacących za wcześniejszy dostęp do kolejnego rozszerzenia

World of Warcraft: Wewnętrzna wojna

Nowe rozszerzenie do World of Warcraft zatytułowane The War Within wywołało falę kontrowersji po ogłoszeniu premiery różnych, droższych edycji umożliwiających wcześniejszy dostęp do nowej zawartości. Reżyser gry zapewnia jednak, że ostatecznie nie będzie to miało żadnego wpływu na postępy graczy względem siebie.

Dostępne wersje

Standardowa wersja pakietu, która ukaże się w przyszłym roku, będzie kosztować 50 dolarów. Obejmuje nowe rozszerzenie, poprzednie rozszerzenia, określoną ilość waluty do sklepu z kosmetykami oraz wzmocnienie postaci do poziomu 70 (obecnego maksimum). Edycja Heroic kosztuje 70 dolarów i zawiera wszystko, a także wierzchowca, zwierzaka i więcej waluty. Ale edycja Epic za 90 dolarów zmienia zasady gry. Oprócz 30 dni zabawy, zwierzaka i dwóch zabawek, obejmuje gwarantowany dostęp do bety, dawniej dystrybuowanej w drodze loterii, oraz trzy dni wcześniejszego dostępu do gry.

Po raz pierwszy Warcraft oferuje wczesny dostęp do sprzedaży, potwierdził dyrektor gry Ion Hazzikostas. „To trend, na który zwracamy uwagę, który pojawia się w branży. Udało się to w kilku grach” – powiedział. „…Dążymy do maksymalizacji wartości naszej oferty rozszerzeń. »

Reakcje graczy

Część graczy nie kryła swojego niezadowolenia z tej zapowiedzi. „To komiczne, na poziomie serialu telewizyjnego, oferowanie wczesnego dostępu premium do gry subskrypcyjnej” – napisał jeden z komentatorów na Reddicie w dyskusji, która szybko wygenerowała ponad 1200 odpowiedzi.

Inny gracz powiedział: „Najlepszą rzeczą w WoW-ie jest ekscytacja nowym dodatkiem już w pierwszym tygodniu. Kto ma ochotę zacząć później? »

Hazzikostas powiedział, że wczesny dostęp zostanie starannie skalibrowany, aby nie zapewniał przewagi konkurencyjnej graczom, którzy rozpoczną grę wcześniej.

„Bezpośrednią obawą, którą wiedzieliśmy, że musimy się zająć, i szczerze uważam, że powinniśmy byli wyjaśnić to lepiej i wyraźnie, kiedy ogłaszaliśmy to na stronie internetowej w ramach procesu przedsprzedaży, były ograniczenia związane z wczesnym dostępem” – zadeklarował .

W szczególności okres wczesnego dostępu nie zapewni dostępu do większości możliwości rozwoju w późnej fazie gry – powiedział.

Źródło: www.bing.com