Dyrektor gry Warcraft wyjaśnia, dlaczego Blizzard wypuścił jednocześnie trzy rozszerzenia

Ogłoszenie rozszerzenia do gry RPG Warcraft przeznaczonej do rozgrywki wieloosobowej zaplanowano na ostatni weekend BlizzConu 2023. Jednak dyrektor gry Ion Hazzikostas ujawnił, że odważna decyzja Blizzard Entertainment o ujawnieniu trzech kolejnych rozszerzeń w tym samym czasie zdenerwowała nawet jej własnych przywódców.

Odważne ogłoszenie

Saga Worldsoul będzie składać się z trzech rozszerzeń, które utworzą jedną historię i które mają rozwiązać pewne tajemnice z poprzednich dodatków i odpowiedzieć na fundamentalne pytania dotyczące uniwersum Warcrafta. Pierwszy dodatek, The War Within, przeniesie graczy do centrum świata w Azeroth, którego premiera zaplanowana jest na przyszły rok. Następnie nastąpi Midnight, którego temat mocno nawiązuje do pustki, a zakończy się The Last Titan.

Po raz pierwszy Blizzard wspomniał o czymkolwiek innym niż o prostym rozszerzeniu. Dyrektor ds. franczyzy, John Hight, powiedział, że ta zwiększona przejrzystość dotycząca nadchodzącej zawartości opłaciła się już podczas obecnego rozszerzenia Dragonflight, ale zespół chciał pójść jeszcze dalej, ujawniając mapy na stole.

Niezbędna ewolucja

Hazzikostas wyjaśnił, że ta zwiększona przejrzystość miała pokazać graczom, że Blizzard ma ambitne plany na przyszłość gry, a jednocześnie określić oczekiwania co do przyszłego rozwoju historii The War Within.

Celem jest opowiedzenie bardziej przekonującej historii z jasną wizją przyszłości – podkreślił. Wyjaśnił również, że każde rozszerzenie będzie zawierać tyle samo treści, co poprzednie, nie próbując na nowo definiować samego pojęcia rozszerzenia.

Reakcje fanów

Dla fanów to oświadczenie było zarówno uspokajające, jak i gorzkie. Świadomość, że przez sześć lat nie zostanie zapowiedziany nowy dodatek, zasmuciła niektórych graczy. Jednakże niedawna przejrzystość Blizzarda dotycząca przyszłego rozwoju Warcrafta, w tym harmonogramu zawartości opublikowanej w grudniu ubiegłego roku i cotygodniowych aktualizacji nadchodzących ogłoszeń, została dobrze przyjęta przez społeczność.

Źródło: www.bing.com