Dragonflight zmierza do Szmaragdowego Królestwa po następną aktualizację.

Gracze World of Warcraft wkrótce będą mogli doświadczyć długo oczekiwanego obszaru Szmaragdowego Snu w kolejnej aktualizacji gry i magii Azeroth, aby obronić swoje młode drzewo świata, Amidrassil, przed atakami Wcielonego Ognia, Fyrakka. Dla nocnych elfów to drzewo ma ogromne znaczenie, ponieważ ma stać się ich nowym domem po zniszczeniu ich starego domu przez Sylvanas i Hordę. Gracze zmierzą się z Fyrakkiem w rajdzie składającym się z dziewięciu bossów.

Obszar, w którym można grać

Po raz pierwszy gracze będą mieli okazję odkrywać i bawić się w Szmaragdowym Snie, który jest ważną częścią uniwersum Warcraft. Strefa Szmaragdowego Snu w aktualizacji 10.2 będzie miała taki sam rozmiar jak strefa Równin Ohn’ahra w rozszerzeniu Dragonflight. Gracze będą mogli używać swoich smoczych wierzchowców do poruszania się, a także będą mieli możliwość zdobycia nowego środka transportu, wróżkowego smoka.

Nowa treść

Podobnie jak w przypadku aktualizacji 10.1, „Dream Keepers” wprowadzi nową, prestiżową ścieżkę, Dream Keepers, dzięki której gracze będą mogli zdobyć reputację i wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu publicznym, Superbloom. Biorąc udział w tym wydarzeniu, gracze będą mogli pomóc Amirdrassilowi ​​rozkwitnąć i zostaną nagrodzeni dziwnymi mocami i unikalnymi nagrodami.

Pojawią się także nowe zadania z głównego wątku fabularnego oraz zakończenie zadania Przekształcona opona. Dodatkowo zostanie dodane zupełnie nowe zadanie, w którym przywódca Smoczej Wróżki, Wrathion, i Wcielenie Lodu, Vyranoth, łączą siły, aby zebrać innych członków swojego rodzaju.

Co nowego w zawartości gry i PvP

Aktualizacja 10.2 rozpocznie trzeci sezon Mythic+ na arenach Dragonflight i PvP. Po stronie PvP wprowadzona zostanie nowa uniwersalna waluta, która ulepszy sprzęt PvP i PvE, rozszerzając w ten sposób system zaimplementowany już w wersji 10.1. Dwa lochy Mythic+, Galakrond Fall i Murozond Rise, pojawią się po raz pierwszy w sezonie 3. Lochy takie jak Malvoie Manor z Battle for Azeroth, Atal’Dazar, Blackmist Garden z Legionu (na podstawie Emerald Dream) i Blackstone Fortress będą dostępne być również dostępny. Dodatkowo, dwa lochy, w które nigdy nie można było grać w Mythic+, Cataclysm’s Throne of the Tides i Warlords of Draenor’s Blooming of Eternal Blossoms, dopełnią wybór lochów w tym sezonie.

Data wydania

Data premiery aktualizacji Dragonflight 10.2 nie została jeszcze ogłoszona, ale zgodnie z planem Blizzarda aktualizacja ta będzie ostatnią w roku 2023 dla MMO. Jednak w „Guardians of the Dream” będzie można grać na publicznym serwerze testowym gry jeszcze dziś.

W niedawnym wywiadzie dla GameSpot dyrektor gry WoW Ion Hazzikostas oraz producent wykonawczy i wiceprezes Holly Longdale rozmawiali o tym, jak zespół programistów WoW „wymyślił siebie na nowo” podczas pracy nad Dragonflight oraz o „zdumiewających” wynikach osiągniętych dzięki napiętemu harmonogramowi zawartości na rok 2023.

Źródło: www.gamespot.com