Dowiedz się, co WoW Classic Plus oznacza dla każdego fana World of Warcraft, w tym Blizzarda

WoW Classic Plus: Co to naprawdę oznacza?

W miarę zbliżania się Blizzconu pomysł rozszerzonej wersji WoW Classic rozpalił społeczność. To, co to powinno oznaczać, różniło się w zależności od tego, z kim rozmawiałeś, i nie zostało to utracone przez Blizzarda. Jak mówi wiceprezes World of Warcraft: „Nikt nie może się zgodzić co do tego, co to dokładnie oznacza. »

W nowym wywiadzie dla World of Warcraft na Blizzconie 2023 Holly Longdale – wiceprezes Blizzarda i producentka wykonawcza World of Warcraft – omawia WoW Classic Plus i ujawnia, że ​​osoby nad nim pracujące nie są nawet pewne, co to jest. „Ciągle pojawia się określenie „Classic Plus” – mówi Longdale – „i nikt nie jest w stanie się zgodzić, co to dokładnie oznacza. »

Nie tylko Blizzard ma problemy z dekodowaniem WoW Classic Plus, gracze również są podzieleni co do jego definicji.

Sezon Odkryć w World of Warcraft Classic

Następnie twórca WoW omówił nadchodzące rozszerzenie Season of Discovery do World of Warcraft Classic, które 30 listopada wprowadzi nowe funkcje do gry MMORPG: „Zasadniczo myślę, że gracze pytają: «Lubimy klasykę, ale zróbmy coś ciekawe. W porządku ? Zatem Sezon Odkryć jest swego rodzaju początkiem. »

Longdale kontynuuje: „Pomysł na sezon zrodził się z tego, jak testowaliśmy klasy według zakresów poziomów i jak gracze tworzyli własne końcówki w ramach tych zakresów poziomów. Stwierdziliśmy, że jest to świetna zabawa i postanowiliśmy zbudować coś wokół tego. Ale inną istotną częścią Classic – przynajmniej na razie wszystko może się oczywiście zmienić – jest to, że opiera się na tym, co było wcześniej. »

Tam, gdzie zdaniem niektórych graczy powinien pójść WoW Classic Plus

Deweloper Blizzarda dodaje: „Gdybyśmy kiedykolwiek powiedzieli: OK, mamy zamiar – znowu, parafrazuję to, co niektórzy nazywają „Klasycznym Plusem” – zbudujemy zupełnie nową strefę, dziwną oś czasu lub coś w rodzaju wieloświat, to dłuższa rozmowa. Sezon Odkryć wydaje się zatem dobrą okazją do eksperymentowania. Próbować różnych rzeczy, tak jak zrobiliśmy to w przypadku Hardkoru – co było innym doświadczeniem. Wiesz, klasyka to naprawdę rzadka i piękna rzecz. »

To nie był też pierwszy raz, kiedy Blizzard wspomniał o pomyśle WoW Classic Plus podczas Blizzconu.

„Classic Plus jest interesujący” – powiedział Tim Jones, starszy asystent projektanta Classic, w wywiadzie przy okrągłym stole z kilkoma dziennikarzami. „To oznacza tak wiele różnych rzeczy dla tak wielu różnych ludzi. Niezależnie od tego, czy chodzi o utrzymanie klasycznego WoW-a bez zmian, z niewielkimi zmianami w niektórych niedostatecznie reprezentowanych klasach, aby zapewnić, że Czerwoni Paladyni będą bardziej opłacalni, ale „nie wprowadzajcie żadnych zmian w Molten Core”. »

„Są też ludzie, którzy chcą nowych lochów lub nowego obszaru. Nic nie możemy zrobić, aby zadowolić wszystkich graczy. Powiedziałbym więc, że treści sezonowe są dla nas okazją do zbadania rzeczy, którymi ludzie mogą być zainteresowani i które istnieją w ofercie dla idealnego Classic Plus. »

Cataclysm nadchodzi do WoW Classic

Wraz z Blizzconem ogłoszono, że Cataclysm oficjalnie pojawi się w World of Warcraft Classic. Oczekuje się, że dodatek, który pierwotnie ukazał się w 2010 roku, powróci do WoW Classic w pierwszej połowie 2024 roku.

Potrzebujesz przerwy od WoW-a? Przejrzyj naszą listę najlepszych gier MMORPG, aby dowiedzieć się, w co zagrać dalej.

Źródło: www.bing.com