Dostępny oszałamiający fanowski remake Warcraft 2 przy użyciu Warcraft 3: Reforged

Fani Warcrafta II mogą teraz zagrać w remake kampanii

Część kompletnego remake’u kampanii Warcraft II jest teraz dostępna za darmo w Warcraft III: Reforged dzięki grupie oddanych fanów. Projekt ten, nazwany Warcraft: Chronicles of the Second War, ma na celu unowocześnienie rozgrywki i prezentacji Warcraft II, aby zbliżyć go do ukochanego Warcrafta III wydanego w 2002 roku.

Kampania została wydana w kilku częściach, z których pierwsza dotyczyła Hordy i nosiła tytuł „Tides of Darkness”. Gracze, którzy posiadają już remake Warcraft III firmy Blizzard, mogą pobrać niestandardową kampanię i zagrać w nią za darmo.

Proces tworzenia remake’u

Twórcy moda pracowali nad tym projektem ponad trzy i pół roku. Kontynuując ulepszanie gry, musieli przejść trudny proces. Ich głównym celem było szybsze dostarczenie grywalnej wersji, przy jednoczesnym dalszym naprawianiu krytycznych błędów i problemów, które mogły się pojawić.

Jeśli chodzi o pozostałą część kampanii Warcraft II, nie ogłoszono w tej chwili żadnego oficjalnego ogłoszenia.

Remake wyczekiwany przez fanów

Ten amatorski remake Warcrafta II jest tym, co fani mieli nadzieję znaleźć w Warcraft III: Reforged. Niestety, gra została ostro skrytykowana za brak funkcji w porównaniu z pierwotną wersją, a także za brak zapowiedzianych początkowo nowych przerywników filmowych i rozszerzonych elementów narracji.

W odpowiedzi na krytykę Blizzard zaoferował zwrot pieniędzy bez zadawania pytań. Donoszono również, że rozwój Warcraft III: Reforged padł ofiarą cięć budżetowych i złego zarządzania.

Fani biorą sprawy w swoje ręce

Projekt Warcraft: Chronicles of the Second War to najnowszy przykład chęci fanów Blizzarda do przejęcia odpowiedzialności za modernizację lub przeróbkę gier pozostawionych przez firmę. Podobnie niedawno udostępniono darmową grę w StarCraft II po ambitnej przeróbce gry MOBA Heroes of the Storm, której towarzyszyła nowa zawartość.

Ponadto fani od dawna marzyli o bardziej nowoczesnym podejściu do uniwersum Warcrafta przy użyciu silników takich jak Unreal Engine 5 firmy Epic, zapewniających świeże spojrzenie na serię.

Źródło: www.gamespot.com