Dlaczego Blizzard wypuścił jednocześnie trzy rozszerzenia do Warcrafta

Warcraft: ogłoszenie trzech nowych, nadchodzących rozszerzeń

Fani Warcrafta spodziewali się zapowiedzi rozszerzenia do gry RPG przeznaczonej do rozgrywki wieloosobowej podczas BlizzConu 2023 w ubiegły weekend. Jednak słysząc te słowa dyrektora gry Warcraft, Iona Hazzikostasa, odważna decyzja Blizzard Entertainment o zaprezentowaniu trzech kolejnych rozszerzeń jednocześnie zdenerwowała nawet samych dyrektorów.

„Było kilka osób, które pytały: czekaj, czy naprawdę pokazujemy wszystkie logo? Powiemy im to wszystko? Co masz na myśli, Chrisie? Hazzikostas powiedział, odnosząc się do wprowadzenia przez dyrektora kreatywnego wykonawczego Chrisa Metzena dodatków, które mają zostać w pełni wdrożone do 2030 roku.

Saga składająca się z trzech części: Saga Duszy Świata

Będzie to pierwszy raz, kiedy Blizzard zasugerował coś innego niż pojedynczy nadchodzący dodatek. Dyrektor ds. franczyzy, John Hight, powiedział nam, że większa przejrzystość nadchodzącej zawartości opłaciła się już w obecnym rozszerzeniu Dragonflight, ale zespół chciał pójść jeszcze dalej i ujawnić swoje karty.

„Aby WoW mógł przetrwać, a nawet się rozwijać – a nam się to udało – musimy ewoluować” – powiedział. Musimy przyjrzeć się nie tylko temu, jak podchodziliśmy do spraw w przeszłości, ale także temu, jak nasi gracze grają dzisiaj i czego chcą”.

Ten duch doprowadził do odważnego podejścia do zapowiedzi ekspansji. Hazzikostas powiedział w wywiadzie dla PC Gamer: „Było to częścią naszego planu od jakiegoś czasu. Wypowiedzenie tego na głos sprawia, że ​​staje się to rzeczywistością i sygnalizuje graczom, że mamy ambitny plan na przyszłość tej gry, i pozwala im o tym wiedzieć.

Lepsze opowiadanie historii z perspektywy

Oznacza to, że cliffhangery są dozwolone, tak jak w filmie Marvela, w którym wiadomo, że następny rozdział jest w przygotowaniu.

Efektem końcowym powinno być lepsze opowiadanie historii, powiedział.

Podkreślił, że trzy rozszerzenia będą zawierać tyle samo treści, co poprzednie: „Cztery strefy, osiem lochów, rajdy, nowe poziomy… Tym właśnie jest rozszerzenie i nie próbujemy tego tutaj na nowo definiować”.

Mieszane reakcje fanów

Dla fanów wiadomość była zarówno pozytywna, jak i negatywna: informacja, że ​​trwają prace nad trzema pełnymi dodatkami stanowiącymi część wielkiej sagi, była oznaką wiary w przyszłość WoW-a. Jednak świadomość, że przez sześć lat nie będzie żadnych zapowiedzi nowych rozszerzeń, sprawiła, że ​​niektórzy gracze, w tym ja, poczuli się trochę zasmuceni.

Jednakże wykazanie przez Blizzarda zdumiewającej nowej przejrzystości w zakresie nadchodzących prac nad Warcraftem, w tym harmonogramu zawartości opublikowanej w grudniu zeszłego roku, obecnie cotygodniowych aktualizacji dotyczących nadchodzących ogłoszeń, blogów i wyprzedaży, a także to, że ogłoszenie trzech rozszerzeń jest mile widzianym powiewem świeżości air od firmy, która od dawna trzyma wszystko w bardzo, bardzo tajemnicy.

Źródło: www.bing.com