Dlaczego Blizzard ujawnił jednocześnie trzy rozszerzenia do Warcrafta: wyjaśnienia reżysera gry

The Worldsoul Saga: Warcraft ogłasza trzy rozszerzenia jednocześnie

Odważne ogłoszenie

Fani Warcrafta spodziewali się zapowiedzi rozszerzenia do gry RPG dla wielu graczy na BlizzConie 2023 w ubiegły weekend. Jednak odważna decyzja Blizzard Entertainment o wprowadzeniu trzech kolejnych rozszerzeń na raz wywołała niepokój nawet wśród samych dyrektorów. Dyrektor gry Ion Hazzikostas powiedział, że to posunięcie było odważne i zaskoczyło nawet liderów firmy.

Są to trzy rozszerzenia, które będą częścią jednej historii, sagi Worldsoul, która powinna rozwiązać pewne zagadki z poprzednich rozszerzeń i odpowiedzieć na istotne pytania dotyczące uniwersum Warcraft. Pierwsze rozszerzenie, zatytułowane „The War Within”, przeniesie graczy do centrum świata Azeroth i ukaże się w przyszłym roku. Następnie następuje „Midnight” z mocnym tematem zabarwionym pustką, by ostatecznie zakończyć się „The Last Titan”.

Nowa przejrzystość

Po raz pierwszy Blizzard ogłosił więcej niż jedno nadchodzące rozszerzenie. Dyrektor franczyzy John Hight zauważył, że ta przejrzystość opłaciła się już podczas obecnego dodatku Dragonflight i że zespół chciał pójść jeszcze dalej, odkrywając swoje karty na początku gry.

Odważna zapowiedź dodatków ma na celu pokazanie graczom, że firma ma wielkie plany na przyszłość gamingu, pomaga także określić oczekiwania, sygnalizując, że historia „The War Within” będzie miała satysfakcjonujące zakończenie wewnętrzne, ale niepełne, ponieważ jest częścią większego łuku.

Odnowa w opowiadaniu historii

Takie podejście powinno skutkować lepszym opowiadaniem historii. Zapewnia jasną wizję tego, dokąd zmierza gra i zapewnia większą głębię w opowiadaniu historii i budowaniu świata, dostarczając wskazówek, które doprowadzą do przyszłych wydarzeń.

Ion Hazzikostas podkreślił, że te trzy rozszerzenia będą zawierały tyle samo treści, co poprzednie, czyli cztery strefy, osiem lochów, rajdy i nowe poziomy. Nie jest to coś, co firma chce na nowo zdefiniować, ale raczej udoskonalenie. Jednak ta przejrzystość wywołała mieszane reakcje fanów.

Niektórzy byli uspokojeni co do przyszłości World of Warcraft, inni zaś byli nieco rozczarowani, gdy dowiedzieli się, że przez kolejne sześć lat nie będą ogłaszane żadne nowe rozszerzenia. Niemniej jednak ta przejrzystość jest mile widzianym powiewem świeżego powietrza od firmy, która od dawna utrzymuje swoje projekty w ścisłej tajemnicy.

Źródło: www.bing.com