Diablo 4: możliwy dodatek Frostmourne, legendarnego miecza Warcrafta

Z najnowszych danych wynika, że ​​Diablo 4 wkrótce umożliwi graczom władanie jedną z najbardziej kultowych broni w świecie gier Blizzarda. Można już grać na publicznym serwerze testowym Sezonu 5 Diablo 4, oferującym graczom szansę przetestowania nowego trybu roguelite inspirowanego ocalałymi z wampirów, a także kilku zmian klas oraz nowych przedmiotów unikalnych i legendarnych. Nowa wersja PTR oznacza, że ​​eksploratorzy danych już ciężko pracują, a ludzie z Wowhead odkryli w plikach 5. sezonu gry dwa nowe modele broni, które będą znane fanom fantasy o alternatywnym wszechświecie od Blizzarda.

Ostrze Mrozu, legendarny miecz Blizzarda, może pojawić się w Diablo 4

Bronią, o której mowa, jest nikt inny jak Frostmourne, legendarne runiczne ostrze dzierżone przez Arthasa, podłego Króla Lisza w klasycznej grze RTS Warcraft 3 firmy Blizzard oraz w grze MMORPG World of Warcraft. W Diablo 4 Sezon 5 na PTR Diablo 4 Sezon 5 znaleziono dwa modele Ostrze Mrozu, jeden model ze srebrnym ostrzem i ozdobami jelca, podczas gdy drugi ma ostrze i ozdoby w kolorze czarnym.

Nadal nie jest jasne, z czego dokładnie składają się te projekty broni. Wowhead przyjrzał się także wszystkim nowym przedmiotom unikalnym, które pojawią się w ramach sezonu 5, a Frostmourne nie jest jednym z nich. Blizzard wcześniej oferował Frostmourne jako ozdobę wierzchowca, a także hełm Króla Lisza, Hełm Dominacji i jego konia Invincible. Przedmioty były oferowane razem w pakiecie kosmetycznym o wartości 25 dolarów. Jednakże wygląd Ostrze Mrozu jest inny, ponieważ jest to model broni, a nie ozdoba wierzchowca, co oznacza, że ​​można go używać jako broni lub skórki do broni dla klas władających mieczem w Diablo 4.

Warto zauważyć, że jeśli Ostrze Mrozu pojawi się jako potężna broń w Diablo 4, nie będzie to pierwszy przypadek skrzyżowania dwóch fantastycznych wszechświatów Blizzarda. W przeszłości Blizzard oferował w WoW wierzchowce inspirowane Diablo, a aby uczcić zeszłoroczną premierę Diablo 4, WoW zorganizował wydarzenie Treasure Goblin, podczas którego gracze mogli zdobyć różne przedmioty kosmetyczne inspirowane Diablo. W Diablo 3 gracze mogli nawet władać Thunderfury, Błogosławionym Ostrzem Windseekera, kolejną legendarną bronią z WoW.

Wciąż nie wiadomo, czy Frostmourne będzie można używać w Diablo 4 wraz z sezonem 5, czy też planuje się to zrobić w przyszłości, ale wydaje się godne uwagi, że WoW będzie obchodził swoje 20. urodziny jeszcze w tym roku, a Blizzard z pewnością planuje specjalne wydarzenia w swoich grach, aby to uczcić okazja. Biorąc pod uwagę pożerającą duszę naturę Frostmourne, broń ta z pewnością dobrze wpisałaby się w mroczny wszechświat Diablo, gdyby miała zostać uwzględniona w wydarzeniu crossoverowym WoW, ale fani będą musieli poczekać na więcej informacji, zanim dowiemy się, jaki ostatecznie będzie prawdziwy cel tej broni.

Piąty sezon Diablo 4 przyniesie znaczące zmiany w przedmiotach unikalnych

Sezon 5 Diablo 4 przyniesie poważne zmiany w przedmiotach unikalnych, które zostały zaniedbane i mniej potężne w wyniku ulepszeń przedmiotów legendarnych w popularnej aktualizacji Loot Reborn z sezonu 4 gry. Sezon 5 będzie krótszy niż poprzednie sezony, ale zacznie się dalej 6 sierpnia i potrwa do premiery pierwszego rozszerzenia do Diablo 4, Vessel of Hatred, w październiku.

Źródło: www.bing.com