Debata pomiędzy graczami WoW na temat kolejnego miasta do odzyskania po aktualizacji Dragonflight 10.2.5

Łatka WoW Dragonflight 10.2.5: Nowe zadania związane z odbiorem Gilneas

Nadchodząca aktualizacja WoW Dragonflight Patch 10.2.5 wprowadzi nową linię zadań związanych z „Roszczeniem Gilneas”. Ten łańcuch zadań poprowadzi graczy przez serię wydarzeń w grze, które pozwolą rasie Worgenów odzyskać królestwo ich rodzinnego miasta, Gilneas City, miejsca pozostawionego w ruinie przez ponad dekadę.

Od czasu rozszerzenia Cataclysm w 2010 roku Gilneas pozostaje w ruinie, zgodnie z oryginalnym scenariuszem, w którym miała miejsce wojna pomiędzy rodzimymi Worgenami a najeżdżającymi nieumarłymi. Jednak wraz z przywróceniem Gilneas planowanym w następnej aktualizacji Dragonflight gracze WoW patrzą w przyszłość i już zgadują, które miasta mogą zostać podobnie potraktowane.

Odrodzenie Gnomeregan?

Ostatnio gracze WoW-a spekulowali i dyskutowali nad pomysłami, które miasto jako następne otrzyma aktualizację „przywracania stanu” – a duży konsensus dotyczył Gnomeregan, pierwotnej stolicy gnomów. Gnomeregan, podobnie jak Gilneas, pozostaje w stanie chaosu od czasu Kataklizmu. Obydwa miasta zostały wykorzystane jako obszary początkowe dla odpowiednich ras, gdy to rozszerzenie zmieniło krajobraz procesu zdobywania poziomów w grze, a fabuła Gnomeregan zakończyła się opuszczeniem miasta po wybuchu toksycznego promieniowania.

Jednak niektórzy gracze pozostają pesymistyczni co do aktualizacji Gnomeregan, ponieważ Blizzard stworzył nową, de facto, gnomiczną stolicę na Mechagon, wyspie wprowadzonej wraz z łatką Battle for Azeroth 8.2 latem 2019 roku.

Inne miasta czekają na roszczenia

Inni gracze wspomnieli, że gdyby pojawiła się aktualizacja Gnomeregan, chcieliby również, aby inne miasta, takie jak Szczyt Aerie, Ruiny Alterac i Lordearon, były traktowane w taki sam sposób dla swoich ras i ras podrzędnych.

Przyszłe aktualizacje już wkrótce

Na razie Gilneas jest jedynym miastem na radarze Blizzarda, które powinno zostać poddane repopulacji. W przyszłości pojawi się także nowe miasto Nocnych Elfów, Bel’ameth.

Aktualizacja Dragonflight 10.2.5 będzie jedną z ostatnich aktualizacji zawartości rozszerzenia. Jeszcze w tym roku ukaże się kolejny dodatek do WoW-a, The War Within. Jest prawdopodobne, że Blizzard będzie nadal aktualizował strefy „starego świata” w całym nowym rozdziale serii WoW.

Źródło: dotesports.com