Data premiery Warcraft Mobile i wszystko, co musisz wiedzieć

Warcraft Mobile, dwa słowa, które niewiele osób spodziewało się połączyć w jednym zdaniu, w końcu wyłaniają się z cienia, by olśnić nas kreatywnością i urokiem tej nowej gry mobilnej. W tym artykule przedstawimy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o tej nowej grze mobilnej Warcraft, lepiej znanej jako Warcraft Arclight Rumble.

Fabuła – znacznie więcej niż tylko walka Hordy z Sojuszem

Warcraft Arclight Rumble będzie miało swoją własną historię, ale nie taką, jakiej oczekiwaliby zwykli fani WoW. Gra mobilna Warcraft ma własne uniwersum i fabułę, będąc niejako odgałęzieniem oryginalnej gry.

Podczas podróży przez kolejne poziomy będziesz rozmieszczać różnych bohaterów, aby niszczyć wrogów i wieże, co twórcy nazywają grą „atakującą wieżę”. Im bardziej awansujesz na kolejne poziomy, tym więcej odkryjesz wszechświata i kart gry.

Będziesz mógł znaleźć popularne światy, takie jak Azeroth, Shadowlands, Outland i Pandaria, by wymienić tylko kilka, a jeśli znasz oryginalną grę na PC, rozpoznasz niektóre elementy tych map, przynajmniej na jednej pewnym stopniu.

Oczywiście Warcraft Arclight Rumble zostało dostosowane do urządzeń mobilnych, więc jak widzieliśmy w zwiastunie, nie będziesz grać własną niestandardową postacią, ale będziesz gromadzić kolekcję bohaterów ze wszystkich środowisk, których możesz wdrożyć zgodnie z twoimi pragnieniami.

Zwiastun gry Warcraft Arclight Rumble

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji obejrzeć mobilnego zwiastuna gry Warcraft, oto on! Sprawdź to, zanim przejdziemy do naszej listy ważnych punktów dotyczących gry.

Czy możemy grać w World of Warcraft na urządzeniach mobilnych?

World of Warcraft jest grą dostępną wyłącznie na PC i nie można w nią grać na urządzeniach mobilnych. To MMORPG, a takich gier na urządzenia mobilne jest wiele, ale żadna z nich nie dorównuje klasycznemu WoWowi. Jedyną grą mobilną Warcraft stworzoną przez Blizzarda jest ta, którą opisujemy w tym artykule – Warcraft Arclight Rumble. Nie jest to jednak gra MMORPG, a strategia typu tower defense.

Krótka odpowiedź brzmi: nie, nie możesz grać w World of Warcraft na urządzeniach mobilnych, ale będziesz mógł grać w grę mobilną Warcraft (Warcraft Arclight Rumble) po jej wydaniu!

Jak będzie wyglądać mobilna gra Warcraft?

W tej chwili mamy trochę informacji o grze, ale tylko podstawy. Na przykład wiemy już, że będzie to gra strategiczna podobna do Clash, więc będziemy mieli bohaterów do zbierania i ulepszania, kilka taktyk do rozważenia przy rozmieszczaniu bohaterów oraz kilka trybów gry.

Niektóre z kluczowych funkcji gry to:

  • Szybkie bitwy strategiczne
  • Kolekcjoner bohaterów (prawdopodobna obecność systemu gacha)
  • Tryby PvP i PvE
  • Tryb fabularny/kampanii dla jednego gracza z wieloma poziomami
  • Klasyczne mapy i ustawienia gier WoW

Data premiery gry mobilnej Warcraft – kiedy premiera Warcraft Arclight Rumble?

W tej chwili nie ma oficjalnej daty premiery Warcraft Arclight Rumble. Jednak gra została ogłoszona w 2022 roku, więc oczekuje się, że zostanie wydana później w 2023 roku.

Warto jeszcze zauważyć, że BlizzCon 2023 zaplanowano na 3-4 listopada. Podczas tego wydarzenia możemy uzyskać informacje o Warcraft Arclight Rumble.

W międzyczasie możesz zarejestrować się wstępnie, aby być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi wiadomościami i ogłoszeniami oraz być pierwszym, który rzuci okiem.

Źródło: www.bing.com