Czy World of Warcraft: Dragonflight Collector’s Edition jest tego warte?


Świat Warcraftanadchodzące rozszerzenie Smocze stado można kupić w wielu opcjach cyfrowych, ale być może jedną z najpopularniejszych wersji gry jest fizyczna kopia, która jest również najdroższa.

Edycja kolekcjonerska pt Smocze stado zawiera wszystko, co pochodzi z cyfrowej wersji Epic Edition gry, ale zawiera kilka pamiątek, za które cena detaliczna wynosi 129,99 USD.

Wraz z dużym, misternie zaprojektowanym pudełkiem, które zawiera wszystkie gadżety, edycja kolekcjonerska zawiera podkładkę pod mysz Alexstrasza, książkę w twardej oprawie „The Art of Dragonflight” oraz pięć przypinek reprezentujących pięć smoczych aspektów.

Opakowanie zawiera również kod do Epic Edition gry, która kosztuje 89,99 USD. Aby więc Edycja Kolekcjonerska była warta twojego czasu, dołączone do niej przedmioty fizyczne będą musiały być warte 40 USD.

Jeśli jesteś typem gracza, który chce po prostu grać i nie dba o kosmetyki ani przedmioty kolekcjonerskie, edycja kolekcjonerska nie jest dla ciebie i szczerze mówiąc, wersja epicka gry prawdopodobnie też nie jest. Wiele z tego, co Edycja Epicka oferuje poza Edycjami Heroicznym i Podstawowym gry, to elementy kosmetyczne i gadżety w grze, które nie ograniczają wydajności w grze podczas rajdowania, biegania po lochach lub PvP.

Czy warto kupić World of Warcraft: Dragonflight Collector’s Edition?

Zdjęcie za pośrednictwem Blizzard Entertainment

Aby określić, czy Edycja Kolekcjonerska jest warta swojej ceny, musimy oszacować wartość przedmiotów, które z niej otrzymujemy, i osiągnąć lub przekroczyć granicę 40 USD, ponieważ na tym polega różnica między nią a Epicką Edycją gry.

Te 40 dolarów wartości musi pochodzić z tego zestawu różnych elementów:

  • „The Art of Dragonflight” – książka z grafikami w twardej oprawie, zawierająca zdjęcia oraz trochę wiedzy i informacji ogólnych.
  • Podkładka pod mysz Alexstrasza – Podkładka pod mysz ma 9 cali wysokości i 10,5 cala szerokości, a także ma plastikową powierzchnię.
  • Zestaw kolekcjonerski z pięcioma przypinkami – każda przypinka reprezentuje jeden z pięciu różnych Smoczych Aspektów
  • Pudełko z edycją kolekcjonerską – Pudełko jest stosunkowo solidne i zawiera grafikę pasującą do stylu rozszerzenia.

Sztuka Smoczego Lotu

Jako książka w twardej oprawie, „The Art of Dragonflight” zawiera kombinację ilustracji i małych ciekawostek o wiedzy, które obejmują nieco ponad 200 stron 9”x10,5”. Książka zawiera sekcje szczegółowo opisujące Aspekty, Brzegi Przebudzenia, Równiny Ohn’aran, Azure Span, Thaldraszus i Dragonkind. Przyjrzenie się temu może dać fanom wysokiej jakości wizualny przegląd wszystkich różnych obszarów Smoczych Wysp, a także ich mieszkańców.

Sama ta książka może dać ci więcej niż połowę drogi do tego progu wartości 40 USD. Podobne książki w twardej oprawie, które Blizzard sprzedaje w swoim sklepie ze sprzętem, kosztują ponad 20 USD.

Podkładka pod mysz Alexstrasza

Osobiście wolę podkładki pod mysz z miękkimi wierzchami, a sam rozmiar podkładki nie jest idealny dla kogoś, kto utrzymuje niskie ustawienia czułości, ale grafika jest wszystkim, czego można się spodziewać. Blizzard nie ma obecnie w swoim sklepie żadnych podobnych rozmiarów podkładek pod mysz, ale ich wartość nie może przekraczać około 5-10 USD.

Jednak biorąc pod uwagę fakt, że większość osób, które to otrzymają, prawdopodobnie nie jest na rynku podkładki pod mysz, włączenie jej do całkowitej wyceny edycji kolekcjonerskiej wydaje się nieszczere. W najlepszym razie podkładka pod mysz to coś, co gracz może mieć przy sobie, gdy podróżuje i chce używać myszy na swoim laptopie.

Zestaw kolekcjonerski na pięć pinów

Ten zestaw zawiera przypinki przedstawiające Kalecgosa, Ysera, Alexstraszę, Nozdormu i Wrathion. Posiadają ciężką metalową podstawę, która wskazuje, że nie są to zwykłe elementy, które można łatwo złamać, a wszystkie są wyjątkowo zaprojektowane, aby pasowały do ​​wyglądu aspektu, który reprezentuje ich kolor.

Chociaż wszystkie mają rustykalną podstawę w złotym kolorze, każdy ma szklane wypełnienie, które zawiera kolory, które dodają głębi szacie graficznej szpilki. Okrągła podstawa każdego kołka ma średnicę około 2 cali.

W porównaniu z innymi przypinkami sprzedawanymi przez Blizzard, każda z tych szpilek kosztowałaby około 20 USD, co wydaje się trochę drogie jak na pojedynczą szpilkę. Jednak biorąc pod uwagę, że w tym zestawie dostajesz pięć szpilek, rozsądne i uczciwe wydaje się stwierdzenie, że szpilki mogą być wycenione na co najmniej 20 USD, a może więcej.

Pudełko z Edycją Kolekcjonerską

Blizzard nie reklamuje pudełka Smocze stado Edycja kolekcjonerska w swoim opisie, ale grafika na niej wyskakuje w sposób, który przyćmiewa większość zawartości w niej zawartej. Zachowanie pudełka z edycji kolekcjonerskiej jest podstawą Wow fandomu, a to arcydzieło o wymiarach 10,75”x12” będzie wspaniałą edycją na półce każdego gracza.

Płaska kolorystyka kremowych, betonowych części pudełka jest zestawiona z żywymi, foliowanymi niebieskimi i złotymi, które przywołują wspomnienia pierwszego spotkania z holograficznym Niebieskookim Białym Smokiem.

Tymczasem pudełko jest teksturowane i wykonane z nieco mocniejszego kartonu, niż można by się spodziewać po typowym naczyniu do dostarczania gier wideo. Dodane szczegóły i kunszt są prawdopodobnie spowodowane tym, że Blizzard wie, że każdy, kto go zdobędzie, będzie go wystawiał w swoim pokoju gier.

Chociaż istnieje ostateczna wartość, którą możemy nadać samemu pudełku, można śmiało powiedzieć, że po dodaniu do innych elementów edycji kolekcjonerskiej przekraczamy różnicę 40 USD między nim a cyfrową edycją epicką.

Nie oznacza to, że każdy gracz powinien go mieć lub że jest to najlepsza opcja dla każdego gracza. Ale dla tych, którzy lubią pamiątki i przedmioty kolekcjonerskie, Smocze stado Edycja kolekcjonerska nie zawiedzie.


WoW: Dragonflight wystartuje na całym świecie 28 listopada o 17:00 CT.Źródło : https://dotesports.com/wow/news/is-the-world-of-warcraft-dragonflight-collectors-edition-worth-it