Czy nadchodzące zmiany w europejskim cotygodniowym resecie w WoW mogą wpłynąć na Wyścig do Pierwszego Świata?


Pojawia się za każdym razem, gdy planowany jest nowy nalot. Różnica czasu między tym, kiedy serwery północnoamerykańskie i europejskie uzyskują dostęp do raidów, była punktem spornym tak długo, jak długo World of Warcraft Wyścig do Pierwszego Świata toczyła się gorąca walka.

Na każdym poziomie gildie północnoamerykańskie wyskakują na to, co wydaje się prowadzić, ponieważ mają 16 godzin przewagi. Ale jak udowodniły czołowe gildie UE, takie jak Echo i Method, ten „ołów” nie jest tak cenny, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Blizzard ogłosił w tym tygodniu, że europejski reset tygodniowy zostanie przesunięty trzy godziny wcześniej na 5:00 CET (czasu środkowoeuropejskiego), począwszy od 16 listopada.

Ale czy te trzy godziny zrobią różnicę? W ciągu ostatnich dwóch raidów gildia EU Liquid zabrała do domu tytuł World First, mimo że gildia NA Liquid miała na nich 16-godzinny skok. Grupa UE nie jest jednak nieomylna. Zostali pokonani przez oddział północnoamerykański w dwóch poprzednich nalotach.

Dokładnie to, jak dużą przewagą jest przewaga Ameryki Północnej podczas Wyścigu do Pierwszego Świata, jest tematem regularnie dyskutowanym. W pierwszym tygodniu nowego nalotu konserwacja serwerów na serwerach w Ameryce Północnej zwykle pochłania 16-godzinny start, skracając go o co najmniej kilka godzin prawie za każdym razem.

Ponadto informacje, które europejskie gildie, takie jak Echo, zyskują, obserwując, jak drużyny NA zdobywają pierwsze zabójstwa na świecie na wczesnych bossach, mogą czasami pomóc zmniejszyć liczbę prób, jakie gildie z UE muszą podjąć w celu pokonania bossów. Więc Liquid może połączyć kilka zabójstw na świecie, ale Echo często nadrabia czas następnego dnia, powalając tych bossów w mniejszej liczbie prób.

Widząc zmianę w cotygodniowym resecie UE, przywódca raidu Liquid, Maximum, nie był do końca pewien, jak bardzo te kilka godzin pomoże gildii takiej jak Echo. Ponieważ reset serwera nadchodzi o 5 rano czasu lokalnego, Max zauważył, że dostosowanie harmonogramu snu, aby rozpocząć raidowanie tak wcześnie, może być większym problemem niż jest to warte.

„Muszę dowiedzieć się, co to dokładnie oznacza” – powiedział. „Zastanawiam się też, czy w ogóle obudzą się wcześniej. Zdaliśmy sobie sprawę, że kiedy gramy z Wybrzeża Pacyfiku, kiedy jest czas pacyficzny, wstajemy o 7 rano, czyli jak dotąd przed normalnym czasem snu wszystkich graczy. Kiedy dajesz sobie dwa tygodnie na aklimatyzację, ludzie rano nadal są po prostu otumanieni, ponieważ budzą się w chwilach, do których nie są przyzwyczajeni”.

Tam, gdzie ta zmiana prawdopodobnie będzie miała największy wpływ, to wyścig do pierwszego świata trwa dłużej niż siedem dni. Jeśli Liquid i Echo znajdą się, próbując pokonać ostatniego bossa nalotu po tygodniu, cotygodniowy reset kilka godzin wcześniej może uniemożliwić Liquidowi wkradanie się w zwycięstwo RWF, zanim gildie z UE będą miały szansę skorzystać.



Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6365bcd0d9eb4e7288623d75af10039b&url=https%3A%2F%2Fdotesports.com%2Fwow%2Fnews%2Fcould-upcoming-changes-to-european-weekly-reset-in-wow-impact-the-race-to-world-first&c=17015344186799350470&mkt=fr-fr