Często zadawane pytania dotyczące aktualizacji talentów WoW Dragonflight — Blizzard odpowiada na pytania graczyOprócz przemyśleń Sigmy powyżej, zebraliśmy kilka pytań (głównie od graczy na Twitterze pytających Desvina). Oto nasze odpowiedzi na te pytania:Kiedy talenty stają się dostępne?

 • System talentów staje się dostępny na poziomie 10, gdy wybierzesz specjalizację dla swojej klasy. W przypadku Przywoływacza, ponieważ zaczynają na wyższym poziomie, drzewo talentów zostanie udostępnione w pewnym momencie ich początkowego doświadczenia.

Ile punktów talentów zdobywasz i jak je zdobywasz?

 • Punkty talentu zdobywa się poprzez zdobywanie poziomów postaci. Zdobywasz jeden punkt na każdym poziomie, na przemian punkt talentu dla twojego drzewa klasy i twojego drzewa spec. W przedłatce, na poziomie 60, będziecie mogli wydać łącznie 51 punktów talentów, z czego 26 w swojej klasie i 25 w drzewie specyfikacji. Gdy osiągniesz maksymalny poziom 70 w Dragonflight, będziesz miał łącznie 61 punktów talentów do wydania, z czego 31 w drzewie klasowym i 30 w drzewku specjalizacji.

Czy mogę zdobyć wszystkie talenty w drzewie klas i specyfikacji?

 • Nie, nie będziesz w stanie zdobyć wszystkich talentów w tych drzewkach. Podobnie jak w obecnym systemie, kompilacje na maksymalnym poziomie będą musiały podejmować decyzje o tym, co uwzględnić, a co wykluczyć.

Czy mogę wydawać punkty w drzewie specyfikacji innym niż moja obecna specyfikacja?

 • Nie, nie będziesz mógł wydawać punktów w innym drzewie specyfikacji niż twoje. Jeśli umieścisz punkty w drzewku Restoration Druid i zamienisz go na Balance Druida, efekty z drzewka Restoration nie będą już na ciebie działać. Będziesz mieć nowe punkty do wydania w drzewku salda!

Jak działa wydawanie punktów w drzewku talentów?

 • Musisz najpierw zdobyć talenty w górnym rzędzie drzewa. Następnie, po zdobyciu wszystkich rang w dowolnym talencie, możesz wydawać punkty na kolejne talenty w drzewku (oznaczone strzałką). Jeśli talent ma kilka prowadzących do niego strzałek, możesz go zdobyć po pełnym wykupieniu przynajmniej jednego z wymagań wstępnych.
 • Twoje drzewo klasy może automatycznie przyznać ci 1 lub 2 początkowe talenty, zanim będziesz musiał zacząć wydawać punkty, w zależności od twojej specjalizacji. Nie kosztują one punktów talentów i są darmowe.
 • Niektóre rzędy nie pozwalają na postęp poza nie, dopóki nie wydasz określonej liczby punktów na talenty, do których masz dostęp.

Co oznaczają kształty punktów talentów?

 • Kwadraty to aktywne zdolności. Kręgi to efekty pasywne. Oktagony to węzły wyboru, w których możesz wybrać jedną z wielu opcji w tym węźle talentów.

Jakie są zdolności w kształcie rombu po bokach drzewa?

 • To jest mechanika, której w chwili pisania tego tekstu nie planujemy włączać. W razie potrzeby będziemy udostępniać dalsze aktualizacje, w miarę wprowadzania zmian w zestawie funkcji i mechaniki systemu.

Co to za talenty z małą strzałką po obu stronach?

 • Są to węzły wyboru talentów, w których po najechaniu kursorem na ten węzeł, pojawi się wiele opcji wyboru jednej z nich. Te wybory mogą dotyczyć albo nowej aktywnej zdolności, albo pasywnej korzyści.

Jak działają talenty z wieloma rangami?

 • Talenty, które mają wiele rang, będą wymagały wydania dodatkowych punktów na rangę talentu. Obecnie nie mamy żadnych aktywnych umiejętności z wieloma rangami, tylko efekty pasywne. Wartość tych efektów pasywnych może nie skalować się liniowo wraz z zainwestowanymi punktami. Musisz zakupić wszystkie dostępne rangi talentów dla talentów wielostopniowych, aby przejść dalej w dół drzewa z tego węzła.

Czy niektóre talenty będą w więcej niż jednym drzewku specjalizacji?

 • Tam, gdzie ma to sens, tak. Na przykład zarówno Feral, jak i Guardian mogą mieć talent Berserk w swoim drzewku talentów, podczas gdy Restoration and Balance nie.
 • Notatka: Wiemy, że Berserk nie jest dokładnie taki sam dla Dzikiego i Strażnika, ale chcemy jasno powiedzieć, że talenty nie muszą dotyczyć jednego lub drugiego drzewa specyfikacji, ponieważ znajduje się w drzewie spec, a nie w drzewie klas.

Czy drzewo talentów klas zmieni się w ogóle po zmianie specyfikacji?

 • Z nielicznymi wyjątkami nic się nie zmieni w drzewie klas podczas zmiany specjalizacji. Jednym z takich wyjątków może być Counter Shot, który zmieni się w Muzzle, jeśli wybierzesz opcję Survival. Oba są przyciskami przerywania, ale mają inny motyw i mają różne czasy odnowienia. Zachowanie tego rozróżnienia jest ważne.

Czy drzewo klas jest tylko narzędziem użytkowym, a drzewo specyfikacji jest miejscem, w którym znajduje się cała przepustowość?

 • Nie, z pewnością w drzewie klas mogą znajdować się talenty zwiększające przepustowość, ale prawdopodobnie większość z nich znajduje się w drzewie specyfikacji. Jednym z głównych celów drzewa klas jest zapewnienie miejsca do eksploracji części klasy, które nie są skupione na przepustowości twojej głównej roli (takich jak użyteczność lub zdolności, które są ściślej powiązane z innymi specjalizacjami), więc ograniczamy nacisk na optymalizację przepustowości w drzewie klas.

Czy wszystkie punkty talentów to nowe zdolności?

 • Nie, większość z nich to istniejące rzeczy z bieżącej lub przeszłej gry, ale są też nowe aktywne i pasywne umiejętności w nowych drzewach klas i specyfikacji.

A co z umiejętnościami, które zdobywasz, gdy awansujesz w nowym trybie gracza w Exile’s Reach?

 • Exile’s Reach pozostaje w większości niezmieniony, nadal będziesz zdobywać wiele podstawowych umiejętności klasowych, wykonując zadania i tę zawartość. Twoja interakcja z nowym systemem talentów rozpocznie się po osiągnięciu 10. poziomu.

A co z niektórymi zdolnościami, które są bardzo ważne dla rozgrywki, takimi jak zdolności przerywające, których nie zdobywasz od początku?

 • Obecnie staramy się skoncentrować jak najwięcej umiejętności zmieniających walkę w nowych drzewkach talentów. Może to obejmować takie rzeczy, jak zdolności ruchu, przerwania, rozpraszanie, hybrydowe opcje leczenia, zdolności obronne itp. Naszym celem jest ustawienie drzew i ścieżek tak, aby istniały możliwości wyboru między różnymi rodzajami użyteczności, ale nie na przykład , całkowicie zrezygnuj ze wszystkich opcji użyteczności, aby zmaksymalizować swój DPS. Jeśli zdecydujesz się nie mieć przerwania, prawdopodobnie wymieniłeś je na inny rodzaj narzędzia lub CC, które uważałeś za bardziej przydatne w tej sytuacji. Odwrotność jest również prawdą — specjalizacje, które nie mają określonej zdolności w Krainach Cienia (takich jak przerwanie), mogą być w stanie je uzyskać, rezygnując z czegoś, co obecnie mają.

Czy będą jakieś zestawy talentów lub gotowe drzewka, między którymi będziemy mogli się przełączać?

 • Tak! Jest to ważne narzędzie, gdy masz do czynienia z bardziej zaawansowanym systemem drzewka talentów. Będziesz mógł zapisać i nazwać wiele różnych zestawów talentów i z łatwością przełączać się między nimi.

Czy ludzie nie wejdą po prostu na stronę internetową, znajdą build i po prostu go użyją, zamiast eksperymentować z drzewami talentów?

 • Jesteśmy pewni, że tak się stanie. Jesteśmy również pewni, że ludzie będą tworzyć zabawne i wyróżniające się konstrukcje, które pasują do ich własnego stylu gry.

To drzewko talentów wygląda na bardzo skomplikowane i przytłaczające w porównaniu z obecną wersją talentów w Shadowlands.

 • To dla nas częsty temat dyskusji. Ten nowy system jest zdecydowanie bardziej skomplikowany, ale także pozwala na znacznie większą swobodę w wyborze tego, co jest ważne dla czynności, które wykonujesz podczas gry. Ta nowa złożoność i głębia ma swoją cenę, ale uważamy, że korzyści płynące z nowego systemu talentów są na tyle silne, że jest wart swojej ceny. Staramy się upewnić, że nowi gracze będą mieli do czynienia z bardziej ograniczoną liczbą wyborów we wczesnych rzędach, aby nie trzeba było owijać głowy wokół całego drzewka, dopóki nie spędzisz trochę czasu na rozwijaniu klasy. Ponadto łatwa umiejętność respektowania w mieście oznacza, że ​​nie musisz analizować całego drzewa, aby podejmować natychmiastowe decyzje, ponieważ możesz po prostu przesunąć punkty później, jeśli zdecydujesz, że wolisz iść inną ścieżką.

Jaka część mojej klasy znajdzie się w tym drzewie talentów w porównaniu z innymi systemami dodatków/dodatków, takimi jak legendarne, przymierza, łączniki, powiązania dusz itp.?

 • Staramy się umieścić jak najwięcej elementów związanych z klasami w tym nowym systemie talentów jako jedynego miejsca do zarządzania swoją postacią. Nadal będą pewne umiejętności przyznawane graczom po awansie, ale znacznie mniej. Zdajemy sobie sprawę, że zdolności takie jak Eyes of the Beast, Astral Recall lub Teleport: Moonglade nie wpływają na wybory, które podejmujesz w walce, i trudno byłoby ci wydać punkt talentu, aby ponownie uzyskać tę umiejętność. Te umiejętności nie znikną, nie znikną z drzewka talentów, będą tylko dodatkowym zaklęciem, które otrzymasz podczas awansowania. Poza tym staramy się umieścić w drzewku jak najwięcej umiejętności związanych z walką, co oznacza, że ​​będziesz musiał zainwestować punkty talentów w system, aby odzyskać swoje obecne umiejętności.

Czy w związku z powyższym stwierdzeniem, że musimy wydać punkty talentów, aby odzyskać nasze obecne umiejętności, nie ma nic nowego?

 • Absolutnie nie! W Dragonflight pojawią się nowe umiejętności, a także powracające cechy artefaktów, premie za zestawy, legendarne efekty itp. Nowy system otwiera również pewne możliwości zdobycia umiejętności, które w innym przypadku byłyby zablokowane za wyborem specyfikacji lub prawdopodobnie mają kombinacje, które były niemożliwe w Krainach Cienia, na przykład kilka talentów z tego samego rzędu w tym samym czasie.

Czy to oznacza, że ​​dzięki nowemu systemowi mogę zdobywać talenty od dowolnej specyfikacji mojej klasy?

 • Nie, w drzewkach talentów specyficznych dla specyfikacji będzie jeszcze wiele rzeczy. Druidzi Strażnicy nadal będą widzieć w swoim drzewku specyfikacji wiele rzeczy związanych z tankowaniem, których nie może uzyskać druid Restoration i vice versa. Druid Restoration może zainwestować więcej punktów w zdolności związane z niedźwiedziem na drzewie talentów klas, aby uzyskać więcej opcji defensywnych, tak samo jak druid Guardian może zainwestować punkty w więcej opcji leczenia z drzewa klas. Nowe drzewka talentów specjalizacji będą mocno skoncentrowane na twojej roli w walce – uzdrowiciela, czołgu lub DPS.

Jeśli w drzewku talentów znajduje się przymierze Shadowlands lub legendarna zdolność, a ja też mam tę zdolność przymierza lub legendarny ekwipunek, co się dzieje?

 • Obecnie plan jest taki, że te węzły nadal będą istnieć w drzewie talentów i możesz je zdobyć, ale twoje przymierze Shadowlands lub legendarna zdolność zastąpi to. Nie będziesz mieć do rzucenia wielu wersji tego samego zaklęcia, podwójnych efektów legendarnych ani niczego w tym rodzaju. Nie każda zdolność przymierza Shadowlands, efekt legendarny, powiązanie duszy czy efekt przewodu pozostaną w drzewku talentów.

Jak działa respecyfikowanie?

 • Respecing powinien działać stosunkowo podobnie do tego, jak obecnie działa w Shadowlands, z możliwością zamiany buildów talentów. Jeśli chodzi o usunięcie kilku węzłów i wydawanie ich gdzie indziej, nadal pracujemy nad tym przepływem, ale chcemy, aby było to tak proste i łatwe, jak to tylko możliwe.

A co z talentami PvP?

 • Talenty PvP będą nadal działać tak, jak teraz, w nowej ramce interfejsu talentów pojawią się węzły wyboru talentów PvP, w których można wybrać dodatkowe efekty w sytuacjach PvP.

A co z API dla talentów?

 • To świetne pytanie, które z pewnością rozwiąże nasz zespół ds. interfejsu użytkownika. Nie jesteś zapomniany, autorzy dodatków lub użytkownicy!

Czy (moja klasa) otrzyma (umiejętność) w nowych drzewkach talentów?

 • Być może. Jest jeszcze dużo pracy do wykonania i musimy uważać na to, ile rzeczy dodajemy do tych drzew. Jeśli po prostu umieścimy wszystkie 21 talentów z Shadowlands w drzewku, będzie to ogromna ilość dodatkowych rzeczy, które twoja postać może otrzymać.

Źródło : https://www.wowhead.com/news=326796/wow-dragonflight-talent-revamp-faq-blizzard-answers-player-questions