Co sprawia, że ​​smoki z World of Warcraft, Final Fantasy 14 i Guild Wars 2 są inne


Smoki pojawiają się w wielu prawdziwych mitologiach, nic więc dziwnego, że te potężne lewiatany stały się podstawą scenerii fantasy od czasów Smauga w Władca Pierścieni. Ich wpływ na kulturę ludzką jest wyjątkowo widoczny na rynku popularnych gier MMORPG, takich jak np Świat Warcrafta, Final Fantasy 14I Wojny Gildii 2 wszystkie wyraźnie przedstawiają smoki w swoich historiach i budowaniu świata.


Biorąc pod uwagę ich popularność, nie jest niespodzianką, że ostatnio w tych grach często pojawiały się smoki. Ostatni rok, Świat Warcrafta uwolniony Dragonflight, Wojny Gildii 2 wydany Koniec smoków i Final Fantasy 14 rozpoczęło swoją historię po Endwalkerze, skupiając się głównie na smokach. Chociaż mają pewne podobieństwa, te smoki różnią się od siebie tak samo, jak ich gry.

GRACZOWY WIDEO DNIA

POWIĄZANY: 8 gier MMO, które mają zwariowane kosmetyki przełamujące immersję


Smocze stada w World of Warcraft

Smoki z Azeroth to potężne stworzenia wzmocnione przez World of Warcraft Tytani. Chociaż młode smoki są mniej więcej wielkości dużego kota, mogą urosnąć do ogromnych rozmiarów. Aspekty – przywódcy pięciu smoczych stad – to jedne z największych smoków, z których największym znanym jest Deathwing, mający około 500 stóp długości. Smoki z Świat Warcrafta są podzielone na czarne, niebieskie, brązowe, zielone i czerwone stada smoków, z których każdy jest naładowany odpowiednio ziemią, magią, czasem, naturą i życiem. Zdolność unikalna dla Świat Warcrafta’S smoki to ich forma wizualna – humanoidalne przebranie, które przyjmują podczas interakcji ze śmiertelnikami.

Smoki były dużą częścią Azeroth odkąd zostały wprowadzone Warcraft 2. W Świat Warcrafta, Aspekty odegrały główną rolę w kilku rozszerzeniach, w tym Wrath of the Lich King, Legion i Shadowlands. W szczególności, Cataclysm obracał się bezpośrednio wokół zdrady Deathwinga wobec innych Aspektów, podczas gdy Dragonflight skupił się na poznawaniu ukrytej historii smoków, starając się przywrócić Aspektom ich dawną chwałę.

W środku są inne rodzaje smoków Świat Warcrafta również. Burzowe Smoki, Kamienne Smoki i Podniebne Węże to podobne do smoków stworzenia o źle zdefiniowanych powiązaniach ze smoczymi stadami, podczas gdy smoki Pustki i Zmierzchu pochodzą z jaj wystawionych na działanie magii. Podobnie proto-smoki są podobnymi do dinozaurów poprzednikami współczesnych smoków. Pierwotne Wcielenia to grupa proto-smoków, które czczą Galakronda – starożytnego smoka, który jest nawet większy niż Aspekty – i przewodzą Pierwotnym w Smoczym Stadzie.

Pierwsze potomstwo Final Fantasy 14

ffxiv smoki pierwszego potomstwa

Smoki w Final Fantasy 14 są najbardziej obcy z tej grupy, ponieważ dosłownie pochodzą z innej planety. Midgardsormr przybył do Etheirys po tym, jak ojczysta planeta smoków została podbita przez wrogi gatunek robotów zwanych Omicronami. Tam zawarł umowę z Hydaelyn, aby chronić gwiazdę w zamian za azyl w wychowaniu jego siedmiorga dzieci, które później staną się Pierwszym Pomiotem.

Na pierwszy rzut oka, Final Fantasy 14 smoki wydają się dość typowe dla scenerii fantasy, ale ich biologia ma pewne znaczące różnice. Te smoki rozmnażają się bezpłciowo i przechodzą drastyczną metamorfozę podczas swojego życia. Smok może stracić skrzydła lub kończyny, zyskać skorupę lub puchnąć do większych rozmiarów. Ich ciała również w wyjątkowy sposób wchodzą w interakcję z otaczającym ich światem – ich łuski są odporne na magię, a ich krew może na stałe zmienić ludzi w smoki. Ich oczy są również miejscami mocy i pozwalają im wywierać swoją wolę na odległość, nawet w celu kontrolowania humanoidalnych statków.

Rozszerzenie Heavensward było pierwszym, w którym smoki były głównym punktem fabularnym. Od tego czasu Pierwsze Potomstwo pojawiało się w opowieściach pobocznych, takich jak Hraesvelgr i Midgardsormr podczas najazdów na Omegę. W głównych łatach Endwalkera Pierwszy Potomek powrócił w centrum uwagi dzięki poszukiwaniom przez Vrtrę jego siostry Azdaji.

POWIĄZANY: Najbardziej kultowe Final Fantasy 14 lochów z każdego rozszerzenia

Sam Midgardsormr jest porównywalny wielkością do Aspektów Świat Warcraftaale smoki Final Fantasy 14 są średnio najmniejsze. Dla kontrastu, pierwotna forma Bahamuta w zwiastunie A Realm Reborn była dosłownie wielkości małego księżyca. Chociaż jest raczej magiczną istotą niż prawdziwym smokiem, gracze szacują, że ten fałszywy Bahamut miał około czterech mil długości, co pozwoliło mu z łatwością zniszczyć wiele kontynentów podczas Siódmej Umbralnej Katastrofy w Final Fantasy 14.

Starsze Smoki z Guild Wars 2

gw2 koniec sagi Icebrood smoków

Starsze Smoki w Wojny Gildii 2 są najpotężniejsze i najbardziej przerażające z nich wszystkich; bardziej przypominają klęski żywiołowe niż potwory. Podobnie jak Aspekty Świat Warcrafta, Starsze Smoki są nierozerwalnie związane ze światem. W rzeczywistości Starsze Smoki są tak fundamentalne dla natury, że ich śmierć może spowodować katastrofy kończące świat.

Sześć Starszych Smoków to szczytowe formy życia Wojny Gildii 2, więc gracze mogą ich pokonać tylko za pomocą flot machin oblężniczych, sprytnych sztuczek lub z pomocą innych smoków. Co gorsza, moc Starszego Smoka zostaje wchłonięta przez innych, gdy zostaną zabici – jeśli nierównowaga spowodowana ich śmiercią nie zniszczy świata, pozostałe Starsze Smoki staną się silniejsze. Te behemoty promieniują również magią, która może zmieniać stworzenia w bezmyślne stwory.

Znajdują się tam inne smoki Wojny Gildii 2. Istoty te mają powiązania ze Starszymi Smokami, a niektóre – jak Rozbijacz i Drakkar – zostają przemienione w potężnych sługusów zwanych Heroldami. Kuunavang, smok solny, decyduje się dobrowolnie służyć jako Herold Starszego Smoka Soo-Won, a nawet ma rzadką zdolność zmiany kształtu w humanoidalną postać, jak smoki w Świat Warcrafta. W międzyczasie Aurene, potomek Starszego Smoka Herolda, sama zostaje Starszym Smokiem.

Guild Wars 2 historia kręciła się wokół Starszych Smoków przez ostatnią dekadę. Każdy sezon ekspansji i Living World wiąże się z nimi w jakiś sposób i chociaż End of Dragons zakończyło sagę, jej następstwa będą nadal wpływać Wojny Gildii 2 fabuły w przyszłości.

Wśród tych różnych smoków, Guild Wars 2 Starsze Smoki są zdecydowanie największe i najpotężniejsze. Większość Starszych Smoków dorównuje wielkością nawet Deathwingowi, a jedynie pierwotny Bahamut Final Fantasy 14 mógł mieć nadzieję na porównanie w sile. Mimo to, od najmniejszego szczenięcia po największego jaszczura, te stworzenia tworzą doskonałe postacie, bossów i historie w każdym wszechświecie.

Świat Warcrafta I Wojny Gildii 2 są już dostępne na PC. Final Fantasy 14 jest już dostępny na PC, PS4 i PS5.

WIĘCEJ: Mapa drogowa World of Warcraft, miejmy nadzieję, nie będzie tylko Dragonflight w pierwszym rokuŹródło : https://gamerant.com/world-warcraft-final-fantasy-14-guild-wars-2-dragon-design-comparisons-powers/