Co oznacza DoT w World of Warcraft? Oto wszystko, co wiemy


Dzięki głęboko zakorzenionej historii w World of Warcraft i poza nim, DoT nadal intrygują graczy. Ale czym dokładnie są i jak naprawdę działają?

Przez ostatnie 20 lat 12 klas w World of Warcraft bardzo się zmieniło. Za każdym razem, gdy instalowany jest nowy dodatek, klasy są dostosowywane, aby odzwierciedlały różne sposoby gry, a czasem wprowadzane są nowe klasy, takie jak Rycerz Śmierci, Mnich i Łowca Demonów. Ale jest jedna rzecz, która pozostała niezmienna w prawie każdym przypadku: DoT (obrażenia w czasie).

DoTs istnieją od dawna, ale World of Warcraft ma z nimi szczególny związek. Jako jedna z najstarszych i odnoszących największe sukcesy gier RPG, często jest to miejsce, w którym ludzie po raz pierwszy poznają różne mechaniki gry. Na przykład istnieją memy z Onyxia’s Lair w Vanilla WoW, które zawierają DoTy. Chociaż może to być mylące dla nowych graczy, przy odrobinie cierpliwości mogą dowiedzieć się, czym są DoT i jak działają.

Czym jest DoT w World of Warcraft?

Obrażenia w czasie (DoT) to rodzaj efektu, który zadaje obrażenia stopniowo, w przeciwieństwie do wszystkich naraz (znany również jako bezpośrednie obrażenia lub DD). Ta koncepcja jest często określana w World of Warcraft jako „uszkodzenia okresowe”. Przykłady DoT obejmują trucizny, krwawiące rany, klątwy i oparzenia, które są powszechnie spotykane w wielu dzisiejszych grach.

W World of Warcraft termin „DoT” zwykle odnosi się do osłabienia, które jest stosowane okresowo i powoduje uszkodzenia w czasie. Jednak stanie w obszarach zadających obrażenia lub zanurzenie w wodzie może być również uważane za DoT, jak również zdolności kierowane, które zadają wiele razy przy każdym rzuceniu. Średnio większość efektów DoT zadaje więcej obrażeń niż ich bezpośrednie odpowiedniki, ale rozkłada je równomiernie przez cały czas trwania.

Jak działają DoTy w World of Warcraft

Efekty obrażeń w czasie lub DoT mogą początkowo wydawać się skomplikowane. Ale w rzeczywistości są łatwe do zrozumienia. Domyślnie uderzenia DoT gracza powodują obrażenia mniej więcej co trzy sekundy. Ale jeśli masz wysoką statystykę Haste, tykanie nastąpi znacznie szybciej. Każdy tik efektu Obrażenia w czasie może być trafieniem krytycznym, tak jak w przypadku zaklęć i umiejętności zadających obrażenia bezpośrednie. A obrażenia zadawane przez DoT będą skalować się w górę lub w dół w zależności od innych zaklęć i umiejętności.

Kiedy efekty Obrażenia w czasie osiągną pełny efekt, zaczynają błyszczeć. Z drugiej strony szybkie walki lub słabsze potwory nie dają wielkiej okazji do DoT i należy ich unikać. Jednak jeśli chodzi o bossów i silne potwory, klasy o wysokim potencjale DoT błyszczą! Multidotting jest często używany w starciach w World of Warcraft, ponieważ pozwala graczom utrzymywać wiele DoT na różnych celach jednocześnie, co skutkuje imponującym zwiększeniem DPS.

World of Warcraft podjął kroki, aby ułatwić graczom ponowne nakładanie DoT lub efektów obrażeń w czasie. W przeszłości gracze mogli popełniać błędy i przegapić obrażenia, które zmniejszyłyby ich DPS lub obrażenia na sekundę. Teraz, kiedy ponownie zastosujesz DoT, licznik czasu nie zostanie zresetowany, a ty uzyskasz dodatkową korzyść z efektu Pandemii.

Przeczytaj także – Czy Reindog jest wojownikiem z MultiVersus? Spójrzmy

Więcej o DoT w World of Warcraft

Kiedy ponownie zastosujesz DoT, możesz pożyczyć do 30% pozostałego czasu trwania i dodać go do pełnej długości. Jest to korzystne, ponieważ oznacza, że ​​nie stracisz żadnego DPS, jeśli ponownie złożysz wniosek w punkcie o niskim czasie trwania. Na przykład, jeśli Twojemu DoT pozostało 15 sekund i zastosujesz je po upływie 5 sekund, dodatkowe 15 sekund zostanie dodanych bez przerwy w zadawanych obrażeniach.

W World of Warcraft PvP klasy DoT bardzo dobrze zadają duże obrażenia w czasie. Mogą nie zadawać tego samego rodzaju obrażeń, co inne klasy, ale nadrabiają to ciągłymi obrażeniami, które są nakładane w czasie. Może to być bardzo pomocne w połączeniu z efektami kontroli tłumu, takimi jak Strach.

Istnieją zdolności, których można użyć, aby efekty DoT nie działały. Klasy uzdrowicieli mają wiele takich zdolności, a niektóre czołgi i DPS mogą również usuwać z siebie pewne debuffy.Źródło : https://www.thenexthint.com/what-does-dot-mean-in-world-of-warcraft-heres-everything-we-know/24612/