Chińskie serwery WoW oficjalnie i bezterminowo offlinePo szesnastu latach działania chińskie serwery World of Warcraft wyłączyły się zeszłej nocy, po wygaśnięciu umowy licencyjnej między NetEase i Blizzard Entertainment.

Zamknięcie było cichym wydarzeniem, pozbawionym jakichkolwiek fanfar ze strony twórców i prawie żaden gracz nie został online, aby współczuć, dzięki funkcji zachowania konta Blizzarda w ostatniej chwili, która blokuje graczy z ich kopii zapasowych kont. Tylko niewielka garstka graczy zdecydowała się pozostać online i świętować razem do samego końca, jak opowiedział twórca dodatku Narcissus, Peter Yu.

Oczywiście nie oznacza to tylko zamknięcia World of Warcraft, ponieważ dotyczy to praktycznie wszystkich gier i usług Blizzarda. Overwatch, Diablo, StarCraft i Hearthstone również są teraz niedostępne do grania, w tym Classic WoW i zbliżająca się premiera Diablo IV. Pozostało tylko Diablo Immortal, obecnie objęte oddzielną umową licencyjną, choć okaże się, czy przetrwa dłużej.

Chociaż Blizzard wyraził zainteresowanie znalezieniem nowego lokalnego partnera do kontynuowania usługi, wydaje się, że miał trudności z zrobieniem tego szybko, a usługa może nie zostać szybko przywrócona, nawet jeśli tak się stanie – chińscy gracze słyną z pozostania w The Burning Crusade przez dodatkowy rok podczas gdy reszta świata przeszła na Wrath of the Lich King, kiedy Blizzard przeszedł z The9 na NetEase w 2009 roku.

To naprawdę smutny dzień dla graczy World of Warcraft i fanów Blizzard Entertainment na całym świecie. Nagłe zamknięcie jest wyraźnym przypomnieniem nietrwałości, wypierając miliony graczy, z których wielu zainwestowało znaczną część swojego życia w ciągu ostatnich szesnastu lat. Podczas gdy wielu zdecydowało się na reroll na kontach tajwańskich, NA lub UE, wielu innych nie chce zaczynać całkowicie od zera i odchodzi bez jakiegokolwiek odwołania. Możemy tylko życzyć im wszystkiego najlepszego i mamy nadzieję, że wkrótce powitamy ich w domu.Źródło : https://www.wowhead.com/news=331109/chinese-wow-servers-officially-and-indefinitely-offline