Były twórca „World Of Warcraft”, Chris Kaleiki, zapowiada nowe studio gier


Dawny World of Warcraft projektant gry, Chris Kaleiki, ogłosił, że założył własne studio o nazwie Notorious Studios.

Wcześniej w tym tygodniu (25 października) Chris Kaleiki zabrał do Świergot podzielić się wiadomością, że stworzył własne studio gier Notorious Studios – założone wraz z innymi byłymi deweloperami World of Warcraft – skupiony na budowaniu kolejnej gry fabularnej.

„Decyzja opuszczenia Blizzarda była jedną z najtrudniejszych decyzji w moim życiu” – powiedział Kaleiki na swoim wątku na Twitterze. „Gdy zastanawiałem się, co dalej, wiedziałem, że chcę zrobić coś z mniejszym zespołem (dla odmiany) i dołączyć do zespołu o podobnych wartościach kulturowych, na których wychowałem się w Blizzard. Wartości takie jak stawianie rozgrywki (doświadczenie gracza) na pierwszym miejscu. Wiedziałem, że to będzie wysoka poprzeczka.

Kaleiki powiedział dalej, że on i inni koledzy z Blizzarda postanowili wyruszyć razem i założyć własne studio z inwestorami, takimi jak Riot Games, twórca League Of Legends, 1UpFund i Galaxy Interactive.

Były projektant gry ujawnił, że nazwa „Notorious” została oparta na imieniu jego World of Warcraft gildii od ponad 17 lat, mówiąc, że jest to „symbolem misji naszej firmy i wiary w moc gier, która łączy ludzi”.

W zeszłym roku Kaleiki udostępnił wideo na swoim osobistym kanale YouTube, wyjaśniając, dlaczego opuścił Blizzard, mówiąc, że jest „niezadowolony ze stanu gry”.

W następstwie pozwu o nękanie i dyskryminację, który został wniesiony przez kalifornijski Departament Sprawiedliwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa przeciwko Activision Blizzard w lipcu, dyrektor generalny wydawcy, Bobby Kotick, powiedział, że dobrowolnie zmniejszył swoje dochody, dopóki firma nie zrealizuje wyznaczonych sobie celów.

Kotick najwyraźniej bierze w tym roku 62 500 USD (45 500 GBP), mówiąc: „Aby było jasne, jest to zmniejszenie mojego ogólnego wynagrodzenia, a nie tylko mojej pensji. Proszę, aby w tym czasie nie otrzymywać żadnych premii ani nie otrzymać żadnego kapitału”.

W innych wiadomościach a Nowy Świat Błąd uniemożliwia graczom zdobywanie złota po sprzedaży przedmiotów w trybie offline.

Source : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6FDB0EA060904F068DDF7BA04E8FBACA&url=https%3A%2F%2Fwww.nme.com%2Fen_au%2Fnews%2Fgaming-news%2Fformer-world-of-warcraft-dev-chris-kaleiki-announces-new-game-studio-3082269&c=17240631957179902675&mkt=fr-fr