Była gwiazda Warcrafta Grubby przyznaje, że popełnił ogromny błąd, czekając na rozpoczęcie gry w Dota 2


Manuel „Grubby” Schenkhuizen to jedno z najbardziej utytułowanych nazwisk w e-sporcie. On odnosi największe sukcesy Warcraft III zawodnik wszechczasów, po wygraniu 38 LANów, z których sześć to mistrzostwa świata, w karierze obejmującej lata 2003-2011.

36-latek miał również przesiadki w Era imperium oraz Starcraft ale od ponad dekady jest na emeryturze. Dziś znany jest z bycia pełnoetatowym streamerem na Twitchu.

Los chciał, że upodobał mu się Dota 2który wywodzi się z klasycznego popularnego DotA Allstars mod w Warcraft IIIi transmitował go przez prawie 700 godzin w 2022 roku.

Grubby przyznał, że żałował, że nie gra Dota 2 kiedy był młodszy, biorąc pod uwagę, jak dobrze się teraz na tym bawi. „Czuję się, jakbym zmarnował dziesięć lat zabawy!” powiedział.

Ale nie bez powodu upiera się, że tak się to rozegrało.

Obraz przez Valve

Pierwszym powodem jest to, że jako ktoś, kto zawsze był samozwańczym lojalistą Blizzarda, czuł, że Valve wziął Dota 2 franczyzy z dala od nich i był z tego powodu zgorzkniały. „Pomyślałem w stylu: „Hej, ta firma zajmująca się grami zabrała Dotę od Blizzarda” – wyjaśnił. „Byłem takim lojalistą Blizzarda, że ​​mogłem tak myśleć i jakoś to zracjonalizować”.

Jednak od tego czasu jego opinia się zmieniła.

Teraz rozumie, że Blizzard dobrowolnie zdecydował się sprzedać prawa do niego, ponieważ tego nie chciał, i uważa, że ​​Valve wykonało świetną robotę, aby zrobić Dota 2 Świetnie.

brudny-dota
Zdjęcie przez Blizzard

Drugim powodem i tym, który ma największy sens, biorąc pod uwagę trajektorię jego kariery, jest to, że nie było go w jego sterówce.

„Nie gram w MOBAS. Gram w konkurencyjne gry jeden na jednego” – powiedział. Pokusa zarobienia mega dolców przez wygranie The International nie wystarczyła, by go przekonać.

„Czy powinienem zacząć? Dota 2 tylko dlatego, że jest dużo nagród pieniężnych lub jest bardzo popularny, jeśli zasadniczo w to nie wierzę?” powiedział. Jego odpowiedź brzmiała nie.

Ale jak większość ludzi, jego zainteresowania i opinie zmieniły się przez lata i uważa, że ​​teraz jest „właściwy czas”, aby zanurzyć się w świecie Dota 2.

Pokochał to, a społeczność pokochała go.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=633fb291ffdc4c4fb244cf7c361f54d9&url=https%3A%2F%2Fdotesports.com%2Fdota-2%2Fnews%2Fformer-warcraft-iii-superstar-grubby-didnt-get-into-dota-2-earlier-for-areason&c=6745585781516940797&mkt=fr-fr