Blizzard wprowadza 2 kluczowe zmiany w serwerze na sezon WoW Discovery

Ostatnie przygotowania do premiery Sezonu Odkryć World of Warcraft

Podczas gdy studiujesz nowe runy i strategie Sezonu Odkryć World of Warcraft, Blizzard Entertainment finalizuje przygotowania do premiery planowanej na 30 listopada. Według Blue Post z 20 listopada od starszego producenta WoW Fwoibles, Sezon Odkryć przyniesie dwie znaczące zmiany na serwerach: na początek mniejsza liczba serwerów i kontrolowana równowaga frakcji w światach PvP.

Mniej serwerów w momencie uruchomienia

Po pierwsze oznacza to, że będzie tylko kilka krain, podobnie jak WoW Classic Hardcor. Ma to sprawić, że proces wyboru serwera będzie znacznie łatwiejszy i mniej zastraszający. W Sezonie Odkryć powtórzymy ten proces. Uruchomimy kilka serwerów zdolnych obsłużyć dużą liczbę graczy, więc możesz mieć pewność co do wyboru domeny… Jeśli Sezon Odkryć okaże się bardzo popularny (tak jak sądzimy!), będziemy pewne pożyczki z dodatkowymi królestwami, jeśli zajdzie taka potrzeba, czytamy w Blue Post.

Co więcej, Blizzard obiecuje ciągłe zarządzanie wielkością królestw w momencie premiery, aby utrzymać zrównoważoną populację. Kolejki mogą nadal istnieć, ale nie powinny być porównywalne z kolejkami, które musieliśmy znosić po premierze WoW Classic.

Balans frakcji na światach PvP

Kolejną ważną zmianą, którą zobaczą krainy Sezonu Odkryć, są krainy PvP. Zwykle na tych serwerach w końcu dochodzi do braku równowagi frakcji, ponieważ fani wybierają rasy, które dadzą im przewagę w PvP. Dlatego właśnie widzisz mnóstwo Orków i Nieumarłych, ale nigdy tak wiele Nocnych Elfów. W Sezonie Odkryć Blizzard będzie uważnie monitorować równowagę frakcji na serwerach PvP i ograniczać wybór określonej frakcji, jeśli serwer zostanie opanowany przez Hordę lub Sojusz.

Ogólnie rzecz biorąc, obie te zmiany wydają się zdrowe i konieczne w Sezonie Odkryć, zwłaszcza że fani mają tendencję do nabywania złych nawyków poprzez śledzenie streamerów i tworzenie postaci na jednostronnych serwerach. Powinno to mieć pozytywny wpływ na długoterminową kondycję Sezonu Odkryć i mam nadzieję, że tak będzie również po premierze.

Źródło: dotesports.com