Blizzard szuka nowych partnerów do World of Warcraft w Chinach


Logo wydawcy gier wideo Blizzard Entertainment.

CFOTO | Przyszłe publikacje za pośrednictwem Getty Images

Blizzard Entertainment prowadzi rozmowy z potencjalnymi partnerami na temat dalszego oferowania swojego popularnego tytułu World of Warcraft w Chinach, zgodnie z umową z chińskim gigantem gier NetEase jest ustawiony na uspokojenie.

Firma „obecnie negocjuje z kilkoma nowymi potencjalnymi partnerami dystrybucyjnymi w obszarze usług krajowych” – powiedział John Hight, dyrektor generalny franczyzy Warcraft, zgodnie z tłumaczeniem Google listu opublikowanego we wtorek przez Blizzarda na chińskiej platformie społecznościowej Weibo. „Ten proces będzie trwał, dopóki nie znajdziemy odpowiedniego rozwiązania”.

Blizzard powiedział w zeszłym miesiącu, że zaprzestanie świadczenia usług dla World of Warcraft i innych gier w Chinach od stycznia 2023 r., po tym, jak nie odnowił umowy z NetEase. Umowa, podpisana po raz pierwszy w sierpniu 2008 roku, pozwoliła Blizzardowi oferować World of Warcraft w kraju, w którym od tego czasu stał się szalenie popularny.

World of Warcraft to gra online dla wielu graczy, w której gracze wcielają się w swoje własne postacie, podejmują różne zadania i walczą z potworami.

Chińscy gracze obawiają się, że ich dane gry zostaną usunięte po zakończeniu powiązania Blizzarda z NetEase.

Aby uspokoić ich we wtorek, Hight powiedział: „Zespół World of Warcraft ciężko pracuje nad opracowaniem funkcji, która pozwoli ci przenosić postacie z gry, rekwizyty i azeryty. [an in-game currency] zanim gra zostanie zamknięta 23 stycznia.”

„Postęp gry w Lars World będzie przechowywany na twoich urządzeniach osobistych” – dodał Hight.

High nie powiedział, czy Blizzard planuje szukać alternatywnych partnerów dystrybucyjnych dla swoich innych gier w Chinach, w tym Hearthstone, Starcraft i Diablo III.

Partnerstwo Blizzarda z NetEase było jednym z najbardziej znaczących przykładów sukcesu zachodniej serii gier na rynku chińskim. Teraz ma się zakończyć po 14 latach.

W listopadzie dyrektor generalny NetEase, William Ding, powiedział, że Blizzard i NetEase mają „istotne różnice w kluczowych warunkach”, kiedy chcą odnowić umowę.

Mike Ybarra, prezes Blizzarda, powiedział w listopadzie, że firma jest „niezmiernie wdzięczna” za pasję chińskiej społeczności i „szuka alternatyw, aby w przyszłości przywrócić nasze gry graczom”.

Oczekuje się, że nadchodzące premiery World of Warcraft: Dragonflight, Hearthstone: March of the Lich King i sezonu 2 Overwatch 2 będą przebiegać normalnie jeszcze w tym roku, podczas gdy premiera mobilnej i komputerowej gry Diablo Immortal w Chinach nie ulegnie zmianie, ponieważ jest to objęte odrębną umową.

Mówiąc bardziej ogólnie, życie firm zajmujących się grami wideo w Chinach było ciężkie, odkąd Pekin rozpoczął rozprawę z branżą w 2018 r. Rząd ograniczył czas, w którym nieletni mogą grać w gry online do zaledwie trzech godzin tygodniowo. I ma ścisłe ograniczenia dotyczące wydawania nowych gier.

Istnieją jednak pewne oznaki, że represje mogą być złagodzone, ponieważ tempo zatwierdzania nowych gier przyspiesza w tym roku.

Blizzard jest własnością Activision, twórcy Call of Duty, od czasu fuzji obu firm w 2008 roku. Microsoft dąży do przejęcia połączonej grupy, Activision Blizzard, za prawie 69 miliardów dolarów. Jednak amerykańska Federalna Komisja Handlu wnosi o zablokowanie transakcji ze względu na konkurencję, a organy regulacyjne w Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej również badają tę sprawę.Źródło : https://www.cnbc.com/2022/12/13/blizzard-seeks-new-partners-for-world-of-warcraft-in-china.html