Blizzard rozważa wprowadzenie World of Warcraft na konsole, ale ma już wystarczająco dużo na głowie.

Firma Blizzard Entertainment ujawniła niedawno na BlizzConie wielkie plany dotyczące gry MMORPG World of Warcraft, ogłaszając The War Within, przyszłe rozszerzenie, które będzie pierwszą częścią trylogii zatytułowanej Worldsoul Saga. Jednakże jedno pytanie nie daje spokoju od dawna i wciąż jest zadawane: czy World of Warcraft zostanie wkrótce wydany na konsolach? Blizzard Entertainment poważnie to rozważa, zwłaszcza po przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft.

Dyskusje na temat wydania konsolowego

Zapytana w niedawnym wywiadzie dla GamesRadar o możliwość zobaczenia gry MMORPG wydanej na konsole, Holly Longdale, wiceprezes i producent wykonawczy World of Warcraft, powiedziała, że ​​Blizzard „cały czas o tym mówi” i że z technicznego i logistycznego punktu widzenia punktu widzenia firma jest „dobrze przygotowana”, aby to osiągnąć. Dodaje, że prawdopodobnie inne będzie podejście do odbiorców konsolowych.

Jednakże Blizzard jest obecnie w pełni skupiony na trylogii Worldsoul Saga. Longdale powtarza, że ​​zespół z pewnością myśli o wydaniu na konsolę, zwłaszcza teraz, gdy Blizzard jest częścią uniwersum Xbox. Mówi: „W tej chwili skupiamy się na Sadze Worldsoul. Jeśli jednak się pojawi, ponownie ocenimy sytuację, ale szczerze mówiąc, mamy teraz wystarczająco dużo na głowie. Mamy te trzy rozszerzenia i jesteśmy nimi bardzo podekscytowani. Ale oczywiście, że o tym dyskutujemy. Jesteśmy teraz Microsoftem. »

Nadchodzące projekty World of Warcraft

Premiera World of Warcraft: The War Within planowana jest na rok 2024, po czym ukażą się dwa inne rozszerzenia sagi Worldsoul, a mianowicie World of Warcraft: Midnight i World of Warcraft: The Last Titan. Graczom, którzy wolą cofnąć się w przeszłość niż zagłębiać się w przyszłość MMORPG, Blizzard ogłosił niedawno World of Warcraft: Cataclysm Classic, którego premiera również ma nastąpić w przyszłym roku.

Źródło: gamingbolt.com