Blizzard radykalnie zmienia sposób działania rajdów w WoW

Rewolucja w sztuce raidowania w World of Warcraft

Przez lata złotą zasadą rajdów było zawsze wprowadzanie klas oferujących wzmocnienia do całego rajdu, takich jak Szamani i Magowie dla Żądzy Krwi oraz Kapłani dla Naparu Mocy. Jednak sytuacja ta może zostać zmieniona w aktualizacji World of Warcraft Dragonflight Patch 10.2.5.

16 listopada Blizzard ujawnił kolejną aktualizację i chociaż będzie ona zawierać drobne zmiany i dostosowania zawartości starożytnego świata, pliki oparte na danych sugerują, że do gry pojawią się nowe specjalne przedmioty. Nasionom Odnowy będą towarzyszyć dwa klejnoty i naszyjnik, który wyposaży każdą klasę w efekt Żądzy Krwi, wskrzeszenia i dodatkowe obrażenia.

Rewolucyjne bibeloty i naszyjniki

Piętno Chaosu, pierwszy przedmiot, zwiększy obrażenia magiczne zadawane celowi o pięć procent. Chociaż może to nie wydawać się dużą korzyścią, pięcioprocentowy wzrost obrażeń byłby niezwykle przydatny dla wszystkich rzucających zaklęcia, w tym Magów, Druidów, Kapłanów i Czarnoksiężników.

Krew Mannorotha ze swojej strony będzie miała efekt Żądzy Krwi. Ten przedmiot pozwoli większej liczbie klas, takich jak Łowcy Demonów i Rycerze Śmierci, znaleźć miejsce w rajdach i nie będą już musieli kupować Bębnów Dzikiej Skóry, aby pozostać konkurencyjnymi.

Wreszcie Ankh of Reincarnation (naszyjnik) wskrzesi cię po otrzymaniu śmiertelnych obrażeń. Oznacza to, że możesz łatwo oszukać mechanikę zarówno w trybie raid, jak i Mythic+, a mimo to zwyciężyć.

Obiecująca przyszłość dla raidingów

To byłby dopiero początek, a Blizzard mógłby wprowadzić mnóstwo innych podobnych wzmocnień poprzez bibeloty i inne przedmioty. Jednak jak dotąd nic z tego nie zostało potwierdzone, więc może to być po prostu symbol zastępczy czegoś innego.

Wierzę, że mogłoby to urozmaicić wygląd kompozycji rajdowych, ponieważ więcej klas miałoby dostęp do różnych narzędzi. Innym wyjaśnieniem jest to, że jest to skierowane do obserwujących NPC w ramach następnej funkcji, Follower Dungeons. Oznacza to, że będziesz mógł przyprowadzić NPC-ów do lochów, aby ci pomogli. Mam nadzieję, że tak się nie stanie i że Blizzard ma ambitne plany dotyczące rajdów w patchu 10.2.5.

Źródło: dotesports.com