Blizzard przejmuje Proletariat dewelopera Spellbreak, aby pracować nad World Of Warcraft


Wczoraj deweloper Spellbreak Proletariat opublikował post na blogu szczegółowo opisujący przyszłość swojej opartej na czarach bitwy royale, która rozpoczęła się wiele lat temu. W nim studio ujawniło, że serwery Spellbreaka zostaną zamknięte na początku 2023 roku, skutecznie kończąc bieg tego battle royale.

To wyłączenie prawdopodobnie miało związek z niską liczbą graczy w grze. Jednak może być w tym coś więcej: Blizzard Entertainment, studio stojące za takimi franczyzami jak Overwatch i Warcraft, przejmuje Proletariat i wykorzystuje swoją siłę około 100 pracowników do obsadzenia swojego zespołu World of Warcraft, zgodnie z nowym raportem z GryBeat.

„Stawiamy graczy na czele wszystkiego, co robimy, i ciężko pracujemy, aby zarówno spełnić, jak i przekroczyć ich oczekiwania”, powiedział prezes Blizzard Mike Ybarra w oświadczeniu. „Dużą częścią dbania o nasze zespoły jest upewnienie się, że mamy zasoby do tworzenia doświadczeń, które pokochają nasze społeczności, jednocześnie dając naszym zespołom przestrzeń do odkrywania jeszcze bardziej kreatywnych możliwości w ramach swoich projektów. Proletariat doskonale nadaje się do wspierania misji Blizzarda polegającej na częstszym dostarczaniu wysokiej jakości treści naszym graczom.”

Ta wiadomość pojawia się na kilka miesięcy przed premierą najnowszego dodatku do World of Warcraft, Dragonflight, o którym więcej można przeczytać tutaj. Jak zauważył GryBeat, to przejęcie jest jednym z największych w ostatnich pamięciach Blizzarda. Ten zakup oznacza, że ​​zespół Proletariatu znajdzie się pod parasolem Microsoft-Xbox wkrótce po zakończeniu przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft.

Według GryBeat raport, celem tego przejęcia jest zwiększenie liczby pracowników World of Warcraft, aby „osiągnęło cele jakościowe i czasowe dla rozszerzeń”. Żadna z zaangażowanych stron nie podała publicznie ceny tej transakcji.

[Source: GamesBeat]Źródło : https://www.gameinformer.com/2022/06/29/blizzard-acquires-spellbreak-developer-proletariat-to-work-on-world-of-warcraft