Blizzard poważnie rozważa wprowadzenie World of Warcraft na konsole.

Blizzard, twórca World of Warcraft, planuje udostępnienie gry na konsolach. W wywiadzie dla GamesRadar podczas BlizzConu 2023 Holly Longdale, wiceprezes i producentka wykonawcza World of Warcraft, powiedziała, że ​​zespół koncentruje się obecnie na trzech kolejnych rozszerzeniach do gry, ale pomysł udostępnienia jej na innych platformach był odrzucony. część ich regularnych dyskusji w ramach rodziny Microsoft.

Długa historia na PC

Wydany w 2004 roku World of Warcraft od swojego debiutu odniósł ogromny sukces jako gra MMORPG na komputery PC. Często jednak wspomina się o pomyśle udostępnienia go na konsolach.

Przeszkody techniczne?

Zapytany o przyczyny techniczne, które mogą uniemożliwić wydanie World of Warcraft na konsole, Longdale odpowiedział, że to zależy od osoby zapytanej. Według niej Blizzard doskonale potrafi dostosować grę do konsol, stąd dyskusje na ten temat.

Niemniej jednak zdaje sobie sprawę, że dostępność gry może być inna na konsoli i że stanowi to wyzwanie, któremu należy sprostać.

Projekty nadal tajne

Jeśli te dyskusje zaowocowały konkretnym projektem, Longdale na razie nie chce tego zdradzać. Wyjaśnia, że ​​zespół koncentruje się obecnie na sadze Worldsoul i trzech nadchodzących rozszerzeniach. Przyznaje jednak, że nieszczerstwem byłoby udawać, że nie mówi się o takiej możliwości, żartując, że Blizzard jest teraz częścią Microsoftu.

Ogłoszenie tych obiecujących dyskusji to świetna wiadomość dla fanów World of Warcraft, którzy już wkrótce będą mogli zobaczyć swoją ulubioną grę dostępną na konsolach. W międzyczasie Blizzard zapowiedział serię nowych rozszerzeń, w tym kolejny, The War Within, a także dwa kolejne, które utworzą sagę Worldsoul.

Źródło: www.bing.com