Blizzard potwierdza, że ​​dodatek World of Warcraft Dragonflight jest dostępny w tym rokuPo kwietniowej, rzucającej się w oczy premierze bez okienek, Blizzard potwierdził, że rozszerzenie Dragonflight do World of Warcraft pojawi się jeszcze w tym roku.

Dragonflight, jak szczegółowo opisano w kwietniowym streamie Blizzarda, da graczom dostęp do dawno ukrytej siedziby smoczego rodzaju, znanej jako Dragon Isles, wprowadzając cztery nowe obszary – strefę startową Budzące się Brzegi, Równiny Ohn’ahran, Lazurowe Rozpiętość i Thaldraszus – wraz z nowymi lochami i rajdami.

Dragonflight dodaje również Dracthyr Evokers – nową grywalną hybrydę klasy rasowej, która może, w zależności od wybranej przez gracza specjalizacji klasowej, skupiać się na zadawaniu obrażeń lub leczeniu – a także nowy system lotu oparty na umiejętnościach, powiązany z konfigurowalnymi smoczymi towarzyszami.

World of Warcraft – Dragonflight zapowiada zwiastun filmowy.

Oprócz wszystkich głównych funkcji, Dragonflight obiecuje również wprowadzić ulepszenia do niektórych istniejących mechanik World of Warcraft, w tym ulepszenia systemu talentów w grze, ulepszone profesje oraz zaktualizowany interfejs użytkownika.

Blizzard twierdzi, że trzy cyfrowe wersje Dragonflight są już dostępne w przedsprzedaży – edycje Base, Heroic i Epic, które kosztują odpowiednio 40 GBP, 55 GBP i 75 GBP, każda zawiera inny zestaw kosmetyków – i jest 130 GBP w wersji fizycznej. wypuść to, wraz z kodem gry Epic Edition i zwierzakiem Drakks, wrzuca książkę z grafikami w twardej oprawie, podkładkę pod mysz i pięć przypinek kolekcjonerskich.

Dzisiejsza aktualizacja World of Warcraft następuje po obfitującym w wydarzenia tygodniu dla wydawcy Activision Blizzard. Nie tylko zapewnił teraz długo oczekiwaną datę premiery Overwatch 2, ale także ogłosił, że – po prawie roku szokujących zarzutów, sprzyjał kulturze firmy, w której mogło się rozwijać molestowanie seksualne, napaść i niewłaściwe zachowanie – zbadał i uznał, że w firmie nie ma „powszechnego nękania ani nękania systemowego”.

Podkreślono również, że „nie ma dowodów sugerujących, że starsi dyrektorzy Activision Blizzard kiedykolwiek celowo ignorowali lub próbowali bagatelizować przypadki molestowania płci, które miały miejsce i zostały zgłoszone”, pomimo potępiającego raportu Wall Street Journal z listopada, w którym twierdził, że Bobby Kotick był świadomy tego, zarzuty nadużyć seksualnych i złego traktowania pracownic w wielu częściach firmy „od lat”.

Pomimo nalegań Activision Blizzard, aby nie popełniać żadnych wykroczeń w firmie, akcjonariusze głosowali dziś za przyjęciem propozycji, aby publicznie opublikować roczny raport na temat swoich wysiłków na rzecz powstrzymania dyskryminacji i nękania w miejscu pracy. Głosowanie jest jednak niewiążące, a Activision do tej pory tylko zapowiadało, że je „rozważy”.

Źródło : https://www.eurogamer.net/blizzard-confirms-world-of-warcraft-dragonflight-expansion-is-out-this-year