Blizzard potwierdza megaserwery WoW i równoważenie PvP

Oczekiwane funkcje

Blizzard ogłosił niedawno, że w Sezonie Odkryć zostaną potwierdzone dwie bardzo oczekiwane funkcje, co bez wątpienia zachęci społeczność World of Warcraft.

Równoważenie frakcji na serwerach PvP

W tym tygodniu Dexerto poinformowało, że wiele sekcji graczy WoW Classic wzywało do zrównoważenia frakcji na serwerach PvP w Sezonie Odkryć. Dokładne szczegóły działania tego rozwiązania były przedmiotem dyskusji, ale wielu chciało zobaczyć wspólne wysiłki Blizzarda, aby zapobiec dużym brakom równowagi, takim jak te widoczne w oryginalnym Klasyku.

Ponieważ do premiery gry pozostało zaledwie kilka dni, wydawało się mało prawdopodobne, aby te prośby zostały spełnione w wyznaczonym terminie. Jednak aktualizacja od Blizzarda nie tylko to potwierdziła, ale także uruchomiła megasystem serwerowy podobny do cieszącego się uznaniem uruchomienia trybu Hardkor w Classic.

Mniej serwerów, ale więcej graczy

Starszy producent gier w Blizzard, Tom Ellis, podzielił się z niecierpliwymi fanami kilkoma ekscytującymi aktualizacjami w poście na oficjalnych forach Blizzarda. Szczegółowo opisuje technologię stojącą za wprowadzeniem trybu Hardkor w Classic i wyjaśnia, że ​​postępy wprowadzone w aktualizacji 1.14.4 umożliwiły serwerom przyjęcie znacznie większej liczby graczy niż wcześniej.

Następnie wyjaśnił, w jaki sposób stosują te lekcje w Sezonie Odkryć, mówiąc: „W Sezonie Odkryć powtórzymy ten proces. Uruchomimy kilka serwerów, które pomieszczą wielu graczy, więc możesz mieć pewność co do wyboru domeny. »

Balans frakcji na serwerach PvP

Na tym jednak nie kończą się dobre wieści – deweloper potwierdza, że ​​balansowanie będzie aktywnie kontynuowane na serwerach PvP. Ellis powiedział: „W tym sezonie krainy PvP zostały zaprojektowane tak, aby zachować równowagę frakcji w miarę ich rozwoju. Jednakże… jeśli frakcja jest znacznie bardziej dominująca na serwerze PvP, jest bardzo prawdopodobne, że wybór frakcji będzie na tym serwerze tymczasowo ograniczony. »

Nie ma wątpliwości, że wszystko powyższe będzie postrzegane przez społeczność World of Warcraft Classic jako niezwykle zachęcające. Sezon Odkryć tuż za rogiem, a fani nie będą musieli długo czekać, aby przekonać się, jaki sukces odniósł Blizzard w swoich wysiłkach.

Źródło: www.dexerto.com