Blizzard planuje zamknąć wszystkie World of Warcraft Classic: Season of Mastery jesienią tego roku


Blizzard miał trudności z porzuceniem World of Warcraft: Classics, odkąd zamienił serwery w Burning Crusades i Wrath of the Lich King. Próbowali utrzymać przy życiu waniliowe ustawienie, pozostawiając serwer w ciągłej otchłani i eksperymentując z nowymi serwerami sezonowymi, które oferują nieco zmienione wrażenia. Testy na tych serwerach prawdopodobnie zostaną zamknięte, a gracze, którzy zainwestują w sezon mistrzostwa, 8 lutego otrzymają tylko jedną opcję.

14 lutego wszystkie serwery World of Warcraft: Season of Mastery będą zablokowane i niedostępne do gry. Przycisk wejścia do świata nie jest wyłączony, ale gracze mają dostęp do listy swoich postaci przez ograniczony czas.

W tym czasie Blizzard zaoferuje darmowe transfery postaci na serwer Season of Mastery, dzięki czemu gracze będą mogli przenieść swoje postacie do Ery Klasycznej lub do Klasycznego Wrath of the Lich King. Nie jest tajemnicą, że większość królestw z ery starożytnej nie żyje w tym czasie, a zatem większość graczy, którzy cenią sobie typy Sezonu Mistrzostwa, prawdopodobnie zechce przenieść je na serwer Wrath Classic.

Blizzard nie ma ustalonych limitów czasowych, aby umożliwić transfery z królestw Season of Mastery; obiecują, że powiadomią graczy, kiedy opcja się zbliża. Season of Mastery od samego początku otrzymał niewielką publiczność, ale był w stanie obsłużyć tylko niewielką publiczność. Wygląda na to, że kiedy próbne wyniki są mniej niż wspaniałe, nie jest jasne, czy Blizzard planuje nowy sezon.

Jest to również tajemnica, którą Blizzard zrobi dla Wrath of the Lich King Classic, gdy tylko się rozpocznie. Po otrzymaniu ankiety z prośbą o opinie w odniesieniu do Cataclysm Classic, większość światowych graczy ceni oryginał i pierwsze dwa rozszerzenia jedynie ze względu na nostalgię.

Rozszerzenie Dragonflight i Wrath of the Lich King Classic zachwyci fanów.Źródło : https://game-news24.com/2022/11/14/blizzard-plans-on-closing-all-world-of-warcraft-classic-season-of-mastery-in-the-fall-of-this-year/