Blizzard o możliwości gry WoW na Xbox: „Teraz jesteśmy Microsoftem”

Blizzard, twórca legendarnej gry MMO World of Warcraft, wywołał wiele spekulacji na temat możliwości pojawienia się gry na konsolach. Czy teraz, gdy przejęcie Microsoftu zostało sfinalizowane, możemy w końcu zobaczyć WoW na Xbox? W wywiadzie udzielonym na BlizzConie 2023 Holly Longdale, wiceprezes i producentka wykonawcza World of Warcraft, ujawniła, że ​​zespół jest otwarty na ten pomysł i regularnie go omawia.

Biorąc pod uwagę wydanie na Xbox

Zapytany konkretnie o możliwą premierę na Xbox w przyszłości, Longdale potwierdził, że zespół omawia tę kwestię. Zwróciła również uwagę, że Blizzard znajduje się teraz pod patronatem Microsoftu, dzięki czemu współpraca jest bardziej realna.

Najbliższa przyszłość

Chociaż możliwość WoW na Xbox brzmi obiecująco, Longdale wspomniał, że nie było żadnych konkretnych rozmów z Xbox na ten temat. Przejęcie zostało sfinalizowane dopiero niedawno, więc na potencjalną współpracę i wydawnictwa jest jeszcze wcześnie.

Zmiana nastawienia

Blizzard nie zawsze był entuzjastycznie nastawiony do wprowadzenia WoW-a na konsole. W przeszłości pojawiały się komentarze sugerujące, że gra została zaprojektowana zasadniczo z myślą o komputerach PC. Longdale podkreślił jednak, że Blizzard wkracza teraz w nową erę pod Xboxem i wszystko jest możliwe.

Ekscytujące plany na przyszłość

Blizzard ogłosił kilka ekscytujących zapowiedzi na tegorocznym BlizzConie 2023, w tym nadchodzące rozszerzenie o nazwie Worldsoul Sage, którego premiera planowana jest na rok 2024. Ponadto Cataclysm zostanie wprowadzony do WoW Classic w przyszłym roku.

Więc co o tym myślisz? Czy chcesz zobaczyć World of Warcraft na Xbox, a może na PC Game Pass? Daj nam znać w komentarzach!

Źródło: www.purexbox.com