Blizzard o aktualizacji odniesień do insynuacji w Warcraft — męski model demona inkuba planowany na przyszłośćZamieć

W ciągu ostatnich kilku tygodni artyści i pisarze z całego zespołu WoW zaktualizowali niewielką liczbę starych zadań, zasobów graficznych, nazw i dialogów, które uznaliśmy za przestarzałe i niezgodne z naszymi wartościami jako zespołu. Te aktualizacje są stosunkowo niewielką częścią kompleksowego, ogólnofirmowego wysiłku, który ma na celu ulepszenie zespołu WoW i Blizzarda jako całości, ale są one ważne dla nas jako deweloperów.

Na początku sierpnia stworzyliśmy kanały wewnętrzne, na których zespół WoW mógł dzielić się opiniami na temat treści, które nie odzwierciedlają tego, kim jesteśmy dzisiaj jako zespół. W tym czasie zebraliśmy również wiele opinii od graczy na temat praktycznie każdego aspektu gry. Opinie graczy wpłynęły na wiele ulepszeń rozgrywki, nad którymi pracujemy w patchu 9.1.5, a nasze wewnętrzne opinie wykazały, że niektóre treści w grze są niezgodne z naszym celem, jakim jest zbudowanie otwartego i przyjaznego świata gry.

W grze, która ma tysiące elementów graficznych i liczbę słów w milionach, zdajemy sobie sprawę, że te aktualizacje będą skutkowały bardzo nielicznymi całkowitymi zmianami. Uważamy jednak, że te zmiany są warte zachodu. World of Warcraft ma ewoluować w czasie i każdego dnia nowi gracze z różnych środowisk i z każdego zakątka świata po raz pierwszy doświadczają naszej zawartości w grze. Jako zespół chcemy, aby świat, który widzą, był wyrazem naszych talentów i zasad.

Głupiogłowe żarty i okazjonalne dojrzałe insynuacje są częścią WoW i prawdopodobnie zawsze będą. Mimo to chcemy mieć na uwadze, czy pewne elementy tego świata są przyjazne dla wszystkich graczy. Krótko mówiąc, chcemy, aby nasze dowcipy były inkluzywne, a nie uderzały.

Czasami przy podejmowaniu decyzji o dostosowaniu treści mogą wystąpić okoliczności, które dodatkowo komplikują nasze podejmowanie decyzji. Na przykład niektóre grafiki, które zapełniają nasz świat, są często ponownie wykorzystywane w grze. Aby mieć pewność, że nie mamy przypadków, w których ta sztuka pojawia się w sposób pozbawiony szacunku, w niektórych przypadkach możemy zdecydować się na całkowite zastąpienie określonych elementów. Zależy nam na tym, abyśmy upewnili się, że Azeroth jest najlepszym miejscem, jakim może być dla wszystkich, i będziemy nadal ulepszać nasze procesy, jeśli chodzi o podejmowanie tego rodzaju decyzji.

Chcemy również, aby gracze mogli wyrażać siebie poprzez swoje postacie, więc nie zamierzamy zmieniać istniejącego wyglądu ani elementów kosmetycznych graczy. Zamiast tego chcemy zapewnić graczom szeroki wachlarz możliwości reprezentowania siebie. Prace te trwają równolegle z opracowywaniem nowych treści i funkcji. Więcej pojawi się wkrótce w 9.1.5, a także w nadchodzących aktualizacjach – a tam, gdzie to możliwe, również w WoW Classic. Przykładem ulepszenia po 9.1.5 jest stworzenie demona inkuba, którego możemy dodać do miejsc, w których obecnie pojawiają się modele sukubów. Planujemy również, aby inkub był glifową opcją dla Czarnoksiężników, gdy przywołują tę klasę demona.

Ponieważ WoW nadal ewoluuje i rośnie, będziemy nadal dyskutować, przeglądać i działać na podstawie tego rodzaju opinii. Jak zawsze jesteśmy niezmiernie wdzięczni za Twój wkład i mamy nadzieję, że będziesz go nadal napływać.

— Zespół World of Warcraft

Source : https://www.wowhead.com/news=324376/blizzard-on-updating-innuendo-references-in-warcraft-male-incubus-demon-model