Blizzard mówi o konsolowym porcie World of Warcraft

World of Warcraft może wkrótce pojawić się na konsoli: rewelacja od wiceprezesa Activision Blizzard

Holly Longdale, wiceprezes i producentka wykonawcza World of Warcraft, zasugerowała, że ​​trwają prace nad konsolową wersją popularnej gry MMO. Przyznała, że ​​studio często omawia taką możliwość. Od czasu przejęcia Blizzarda przez Microsoft pytania dotyczące wydania gry RPG na konsolę Xbox stają się coraz bardziej palące i wydaje się, że poważnie rozważają taką możliwość.

W rozmowie z GamesRadar podczas BlizzConu 2023 Longdale został zapytany o kilka aspektów konsolowej wersji World of Warcraft. Zaczyna od ujawnienia, że ​​studio „cały czas o tym mówi”. Longdale zapytano wówczas o możliwe przeszkody, które mogłyby uniemożliwić wydanie tytułu na konsolach, na co odpowiedziała, że ​​studio jest w miarę gotowe, aby podjąć się wyzwania.

– Cóż, to zależy, kogo spytasz. Szczerze mówiąc, nie sądzę. Myślę, że jesteśmy na całkiem dobrej pozycji, dlatego o tym rozmawiamy. »

Priorytet na przyszłość

Longdale wyjaśnia jednak, że konsolowa wersja World of Warcraft nie jest obecnie priorytetem dla studia, zwłaszcza że trwają prace nad trylogią nowych dodatków, The Worldsoul Saga. Omawiając jednak niedawną fuzję z Microsoftem, powiedziała, że ​​studio bardzo poważnie rozważa taką możliwość, zwłaszcza teraz, gdy „jest Microsoftem”.

„Na razie skupiamy się na Sadze Worldsoul. Ale jeśli się pojawi, przyjrzymy się temu jeszcze raz, ale hej, mamy teraz wystarczająco dużo do zrobienia. Mamy te trzy rozszerzenia i jesteśmy nimi bardzo podekscytowani. Ale tak, oczywiście. Byłoby wielką nieszczerością powiedzieć, że o tym nie dyskutujemy. Jesteśmy teraz Microsoftem. »

Otwarcie na nową publiczność

Na koniec serwis GamesRadar w bardzo bezpośrednim pytaniu poprosił Longdale o komentarz na temat możliwości pojawienia się World of Warcraft na Xbox Series X i Game Pass w świetle najnowszego przejęcia Blizzarda przez Microsoft. W odpowiedzi zdradziła, że ​​„jeszcze nie rozmawiali” z Xbox Game Studios. Jednakże dla Longdale byłoby „fajnie”, gdyby World of Warcraft otworzyło się na nową publiczność w miarę zbliżania się 20. rocznicy powstania.

Dalsza lektura: Blizzard ujawnił na BlizzConie 2023, że World of Warcraft przygotowuje się do trylogii rozszerzeń, zwanych łącznie The Worldsoul Saga. Pierwsza, The War Within, ukaże się w 2024 roku i pozwoli graczom zapuścić się w podziemne terytoria pod światem Azeroth. Druga i trzecia część nazywają się odpowiednio Midnight i The Last Titan.

World of Warcraft został wydany w 2004 roku i od tego czasu dostępny jest wyłącznie na komputerach PC i MacOS. Właścicielom konsol mamy nadzieję, że wkrótce otrzymamy dobre wieści od Blizzarda.

Źródło: www.bing.com