Blizzard mógł anulować mobilny spinoff „World of Warcraft” (aktualizacja)


Arclight Rumble Według raportu nie miała być jedyną nadchodzącą grą mobilną Warcrafta. Bloomberg źródła twierdzą, że Blizzard i NetEase anulowały a World of Warcraft spinoffowy tytuł mobilny, który był rozwijany przez trzy lata. Nazywana Neptunem byłaby grą masowo wieloosobową osadzoną w innej erze uniwersum fantasy. To nie byłoby po prostu Wow port telefoniczny, mówiąc inaczej.

Chociaż dokładne powody anulowania nie zostały podane, jeden z wtajemniczonych powiedział, że Blizzard i NetEase „nie zgadzali się co do warunków” i ostatecznie zdecydowali się na złomowanie niezapowiedzianej gry. NetEase miał podobno ponad 100 programistów związanych z projektem. Mówi się, że obaj wcześniej anulowali kolejną mobilną wersję Warcrafta, a Pokemon Gogra w stylu rozszerzonej rzeczywistości, po czterech latach starań.

Rzecznicy obu firm odmówili komentarza. Jeśli plotka jest prawdziwa, oznacza to, że Blizzard ma problemy z przystosowaniem się do rozwoju gier mobilnych. Podczas gdy Diablo Nieśmiertelny wydaje się być sukcesem i dołącza do ugruntowanej Hearthstonetwórcy nadal będą inwestować ogromne zasoby w inne gry, które nigdy nie dotarły do ​​graczy.

Istnieją jednak silne zachęty do podejmowania takiego ryzyka. Gry mobilne mogą być bardzo dochodowe, szczególnie w krajach takich jak Chiny — Uderzenie Genshin Według szacunków Sensor Tower od premiery zarobił 3 miliardy dolarów. Przebój może z łatwością zwiększyć zyski Blizzarda, nie wspominając o pobudzeniu popytu na istniejące gry komputerowe i konsolowe.

Aktualizacja 8/5 9:49 ET: Rzecznik Andrew Reynolds powiedział Engadget, że Blizzard nadal ma „niezwykle udane relacje” z NetEase i powiedział, że „całkowicie nieprawdziwe” jest to, że między tymi dwiema firmami były jakieś spory finansowe. Nie było żadnej wzmianki o wydzieleniu ani o jego obecnym statusie.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez naszą redakcję, niezależną od naszej macierzystej firmy. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=149d43c8c0db4cc4a9718142855f429c&url=https%3A%2F%2Fwww.engadget.com%2Fworld-of-warcraft-mobile-canceled-133532004.html&c=12922658587304618532&mkt=fr-fr