Blizzard Censors „seksualizowane” obrazy tła w World of Warcraft od premiery


Blizzard ocenzurował parę obrazów występujących w World of Warcraft od momentu premiery gry, jeden lekko zseksualizowany, a drugi pinup w bikini.

Źródło: World of Warcraft: Shadowlands (2019), Blizzard Entertainment

Powiązane: Blizzard ogłasza, że ​​różne lokalizacje World of Warcraft i NPC zostaną zmienione w wyniku pozwu o molestowanie seksualne w Kalifornii

Jak zwrócił na to uwagę portal zasobów WoW Wowhead, niedawno wydana łatka 9.1.5 gry po cichu ocenzurowała dwa obrazy, rzekomo w celu „oczyszczenia” ich wizerunku w świetle toczącego się obecnie procesu o molestowanie seksualne.

Pierwsza, którą można znaleźć w Ravenholdt i wcześniej przedstawiała cycatą kobietę ubraną w głęboko wydekoltowaną szatę, teraz widzi tę samą postać ubraną w skromniejszą wersję jej długiego stroju.

Źródło: World of Warcraft: Shadowlands Patch 9.1.5 (2021), Blizzard Entertainment, via Wowhead

Podobnie, w bazie o nazwie Stormwind City, należącej do królestwa SI:7, obraz przedstawiający kobietę ubraną w suknię inspirowaną Bliskim Wschodem i ubraną w bikini, został zastąpiony obrazem przedstawiającym prostą miskę owoców.

Źródło: World of Warcraft: Shadowlands Patch 9.1.5 (2021), Blizzard Entertainment, via Wowhead

Powiązane: Overwatch ogłasza, że ​​zmieni imię McCree po procesie Kalifornii przeciwko Blizzardowi

Te zmiany malarskie to tylko ostatnia z podejmowanych przez Blizzarda w ostatnich tygodniach połowicznych i sygnalizujących cnoty prób rehabilitacji wizerunku firmy.

W zeszłym miesiącu, bezpośrednio w wyniku wyżej wspomnianego pozwu, Blizzard ogłosił, że zmieni nazwy różnych elementów WoW, a także bohatera Overwatch, Jesse McCree, w nadziei, że ich mniej niż połowiczne próby rozwiązania wewnętrznych problemów firmy zarobiłby im z powrotem pewną ilość dobrej woli.

Źródło: World of Warcraft: Shadowlands (2020), Blizzard Entertainment

Co ciekawe, zmiany w tych obrazach nie zostały szczegółowo opisane w obszernych informacjach o łatce opublikowanych przez Blizzard w dniach poprzedzających wydanie łatki 9.1.5.

Co sądzisz o tym przypadku cenzury ze strony Blizzarda? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami w mediach społecznościowych lub w komentarzach poniżej!

Source : https://boundingintocomics.com/2021/09/21/blizzard-censors-sexualized-background-paintings-featured-in-world-of-warcraft-since-launch/