Blizzard banuje rekordową liczbę oszustów w World of Warcraft

Blizzard zbanował ponad 270 000 kont World of Warcraft w grudniu 2023 r.

Blizzard wywołał falę szoku, banując ponad 270 000 kont World of Warcraft w grudniu 2023 r., co oznacza największą falę banów od czasu, gdy firma zaczęła udostępniać comiesięczne raporty o banach. To spowodowało, że gracze poczuli mieszaninę ulgi i niepokoju, a niektórzy zastanawiali się, które tryby gry zostały uwzględnione, a ich apelacje nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.

Nowe aktualizacje Dragonflight i Wrath of the Lich King Classic

W styczniu zarówno Dragonflight, jak i Wrath of the Lich King Classic otrzymają znaczące aktualizacje, wnoszące nowe opcje dostosowywania i zawartość. Aktualizacja zawartości Dragonflight Seeds of Renewal obejmie zakończenie historii rozszerzenia, odzyskanie Gilneas przez Worgenów, nowe opcje dostosowywania dla Trolli i Draenei, a także nową zawartość sprzyjającą wiedzy, taką jak Lochy Obserwujących i Archiwa Azerothian. Z kolei po stronie klasycznej odbędzie się najazd Ruby Sanctum, będący wstępem do Cataclysm Classic.

World of Warcraft zakazuje w liczbach

W grudniu 2023 roku zablokowano łącznie 270 970 kont World of Warcraft. Liczba ta stale rośnie z 127 014 w czerwcu 2023 r., co wywołuje wśród graczy mieszankę ulgi i niepokoju. Chociaż niektórzy cieszą się, że Blizzard przeciwstawia się oszustwom, pozostają pytania dotyczące trybów gry uwzględnionych w tej kwestii oraz nieudanych prób apelacji niektórych graczy.

Źródło: gamerant.com