Asmonhold chwali FFXIV za „innowacje” w kultowym modelu WoW


Nie ma wielu gier większych niż World of Warcraft, jeśli chodzi o MMO, ale Asmongold uważa, że ​​Final Fantasy XIV kontynuuje tam, gdzie klasyczne MMO Blizzarda zostało przerwane, jeśli chodzi o innowacje.

WoW i inne gry Blizzarda nie miały najwspanialszego roku w 2021 roku. Podczas gdy MMO wciąż jest jednym z największych w tym gatunku, gry takie jak FFXIV stały się bardziej popularne, gdy streamerzy tacy jak Asmongold i inni opuszczają Azeroth dla Hydaelyn.

Podczas gdy Warcraft ma teraz swoje problemy, Asmon zauważył, że był innowacyjny w przeszłości w porównaniu z innymi wcześniejszymi grami MMO. Jednak teraz wygląda na to, że Final Fantasy robi to samo z WoWem.

Asmongold

Asmongold cieszył się FFXIV o wiele bardziej niż WoW w ostatnich streamach.

Final Fantasy w zasadzie zrobiło to, co WoW zrobił z EverQuestem. To, co WoW zrobił z EverQuest, to zabranie wszystkich irytujących mechanizmów marnujących czas i pozbycie się ich,” powiedział podczas transmisji 21 września. „A potem Final Fantasy wziął wszystkie irytujące, marnujące czas mechanizmy w wow i pozbył się ich”.

EverQuest, który wciąż istnieje i działa, po raz pierwszy został wprowadzony na rynek w 1999 roku – i, jak powiedział Asmon, był dla wielu prekursorem World of Warcraft. MMO Blizzarda zdecydowanie zdetronizowało go w tamtych czasach, ale czy to może być kolej WoWa na uzurpację?

— Naprawiają problemy z Krainami Cienia, ale nie ma innowacji — kontynuował. “Biorąc najpopularniejszy post w wątku na forum i po prostu stosując go w grze wideo, to po prostu nie jest innowacja. W grze nie ma wzrostu”.

Ale tylko dlatego, że w WoW nie ma „żadnego wzrostu”, nie oznacza to, że Asmon koniecznie myśli, że FFXIV będzie końcem wszystkiego, tylko MMO w najbliższym czasie. Nie chodzi o to, że nie ma potencjału, ale o to, że może popełniać te same „błędy”, co Warcraft wcześniej.

Wydaje się, że Final Fantasy XIV staje się coraz bardziej popularne wśród wypalonych fanów serii Blizzard, a jeśli streamer ma rację, twórcy WoW będą musieli zacząć myśleć proaktywnie, zamiast reagować, aby naprawdę zmienić rzeczy.Source : https://www.dexerto.com/final-fantasy/asmonhold-praises-ffxiv-for-innovating-on-wows-iconic-model-1661368/