Asmongold obszernie odpowiada na krytykę prezesa Blizzarda dotyczącą WoW

Asmongold, jeden z najpopularniejszych streamerów na Twitchu, został niedawno skrytykowany przez prezesa Blizzarda, Mike’a Ybarrę, za krytykę World of Warcraft. Nie zniechęciło to jednak Asmongolda, który opublikował obszerną odpowiedź na poparcie swoich argumentów.

Napięte relacje z World of Warcraft

Asmongold nie jest największym fanem World of Warcraft i nie ukrywa tego. Ostatnio ostro skrytykował tryb Hardkor w Classic i spędza w grze znacznie mniej czasu niż wcześniej.

Reakcja Blizzarda

Kiedy Asmongold opublikował artykuł zatytułowany „Dlaczego World of Warcraft potrzebuje resetu”, prezes Blizzarda Mike Ybarra odpowiedział na żywo podczas transmisji na Twitchu i skrytykował Asmongolda, stwierdzając, że nie jest on w stanie ukończyć heroicznych ani mitycznych nalotów.

Kontratak Asmongolda

Asmongold odpowiedział na tę krytykę, potwierdzając swoje uwagi i bagatelizując komentarze Ybarry. Pozostaje również niewzruszony sugestią Maximum, że nie nadaje się do komentowania stanu WoW.

Trafność krytyki Asmongolda

Początkowo Asmongold krytykował podstawowe błędy w zawartości i strukturze rajdów WoW. Kiedy Ybarra odpowiedział na tę krytykę, Asmongold szybko zapewnił, że nie traktuje tego osobiście. Jest przekonany, że ma rację i wierzy, że dane potwierdzają, że liczba graczy kończących raidy stale maleje.

Odległość od gry

Asmongold został skrytykowany za komentowanie gry, w którą obecnie aktywnie nie gra. Odpowiedział, mówiąc, że ci, którzy w ogóle nie grają w tę grę, mogą stracić perspektywę, ale ci, którzy grają w nią cały czas, również mogą zostać oderwani od rzeczywistości przeciętnych graczy. Według niego granie w grę jako praca nie pozwala zrozumieć, co czuje przeciętny gracz.

Ostatecznie Asmongold pozostaje pewny swojej krytyki World of Warcraft i nie daje się zwieść uwagom innych. Będzie nadal wyrażał swoją opinię, nie przejmując się tym, co myślą inni.

Źródło: www.dexerto.com