Nowa mini-gra w World of Warcraft – wyścigi ślimaków w patchu 10.1

World of Warcraft dodaje mini-grę wyścigów ślimaków w patchu 10.1 – Żar Nelthariona

Świat Warcrafta dodaje nową mini-grę Snail Racing w patchu 10.1, Żar Nelthariona. Ta przezabawna, niezbyt szybka aktywność daje graczom zabawny sposób na zdobywanie nowych nagród i dobrą zabawę.

Jaskinia Zaralek

Żar Nelthariona dodaje rozległą podziemną strefę zwaną Jaskinią Zaralek Świat Warcrafta. Ten nowy obszar jest domem dla kilku rodzimych gatunków, w tym nowej frakcji Niffen Renown i masywnych Drogbarów wprowadzonych po raz pierwszy w Legion ekspansja.

Wyścigi ślimaków

Jak ci z Broken Isles, Drogbar z Jaskini Zaralek w Smocze stado mają zamiłowanie do wyścigów ślimaków – ale tym razem gracze mogą wziąć w nich udział. Specjalna cotygodniowa misja pozwala graczom wybrać jednego z czterech ślimaków — Brulee, Tricky, Bashful i Roggy — do wsparcia podczas wyścigu.

Mogą wzmocnić wybranego ślimaka smakołykami, odeprzeć napastników, którzy próbują zaatakować kierowcę podczas jazdy po torze, i poprowadzić mistrza do zwycięstwa. Ukończenie wydarzenia nagrodzi ich wyjątkowym zwierzakiem bitewnym zwycięskiego ślimaka, z których pozostałe trzy można zdobyć w kolejnych tygodniach.

Frakcja Glimmerogg Racer

Jest też Drogbar NPC o imieniu Briggul, który jest powiązany z nową frakcją reputacji o nazwie Glimmerogg Racer. Frakcja ma pięć rang, które są zdobywane poprzez zdobywanie reputacji poprzez codzienne zadania i pokazywanie mu unikalnych zwierzaków bitewnych ślimaków poziomu 25, zdobytych w innych miejscach w grze. Możliwe, że zapewni reputację ślimakom, chociaż gracze nie są jeszcze tego pewni.

Nagrody

Co najmniej jedna dodatkowa nagroda jest powiązana z reputacją Glimmerogg Racer: Big Slick. Ten jasnoróżowy ślimak można zdobyć, wykonując zadanie Snailed It. Ten wierzchowiec jest używany w niektórych codziennych zadaniach Glimmerogg Racer, w których muszą dostarczać dostawy do innych miejsc w ogromnej strefie Jaskini Zaralek w Smocze stadochoć przezabawnie, jego prędkość poruszania się nie jest większa niż normalna prędkość chodzenia. To powiedziawszy, wygląda na to, że gracze mogą zwiększyć prędkość wierzchowca, podnosząc swoją reputację i wykonując określone zadania.

Istnieją również dowody na to, że gracze mogą ścigać się ze swoimi własnymi zwierzakami bitewnymi ślimaków i trenować własne ślimaki, aby stały się pełnoprawnymi zawodnikami wyścigowymi – czynności, o których rozmawiają Świat Warcrafta deweloperzy potwierdzili. Niestety, żadne z tych działań nie wydaje się być dostępne w wersji Release Candidate Public Test Realm. Może to oznaczać, że te działania nie zostaną wprowadzone w patchu 10.1 lub coś takiego Świat Warcrafta trzyma je w tajemnicy.

Tak czy inaczej, gracze dowiedzą się na pewno, gdy łatka zostanie wydana 2 maja. Świat Warcrafta jest już dostępny na PC.

Źródło: Świat Moudi.