Activision Blizzard, NetEase kończy umowę, „World of Warcraft”, „Overwatch” i „Starcraft” przechodzą do trybu offline w Chinach


Activision Blizzard i NetEase nie były w stanie odnowić umowy licencyjnej, co oznacza, że ​​niektóre popularne tytuły gier nie będą już dostępne w Chinach. Nieprzedłużeniem umowy firmy skutecznie zakończyły swoją 14-letnią umowę.

Według CNBC, Activision Blizzard i NetEase po raz pierwszy podpisały umowę w sierpniu 2008 roku, która wygasa w styczniu 2023 roku. Firmy nie doszły do ​​porozumienia w sprawie warunków, w związku z czym zakończyła się ich współpraca biznesowa.

W rezultacie niektóre niezwykle popularne gry są zamykane w Chinach, w tym popularna gra RPG dla wielu graczy, „World of Warcraft” i „Overwatch”. Pięć tytułów gier wideo Activision Blizzard zniknie, gdy tylko wygaśnie licencja NetEase na ich obsługę w tym kraju.

Gracze nie będą już mogli uzyskać dostępu do gier, ponieważ chiński rząd wymaga, aby gry miały licencje i lokalnego wydawcę do działania. Ale chińscy gracze wciąż mają nadzieję, ponieważ Activision Blizzard powiedział, że szuka sposobu na kontynuację, szukając alternatyw.

W oczekiwaniu na nową umowę lub lokalnego partnera sprzedaż gier Activision Blizzard zostanie wstrzymana w najbliższych dniach. Z drugiej strony firma przyznała, że ​​zdobycie nowej licencji i wydawcy może zająć dużo czasu.

BBC News wspomniało, że oprócz „Overwatch” i „World of Warcraft” inne gry, które zostaną wycofane i nie będą już dostępne online w Chinach, to „Diablo 3”, „Starcraft”, „Hearthstone” i „ Bohaterowie sztormu.”

„Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy służyć naszym graczom przez ostatnie 14 lat i dzielić z nimi wiele cennych chwil w tym czasie” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny NetEase, William Ding. „Będziemy kontynuować naszą obietnicę, aby dobrze służyć naszym graczom do ostatniej minuty. Upewnimy się, że dane i aktywa naszych graczy są dobrze chronione we wszystkich naszych grach”.

Zdjęcie: WTFast/Unsplash

Źródło : https://www.econotimes.com/Activision-Blizzard-NetEase-ends-deal-World-of-Warcraft-Overwatch-and-Starcraft-to-go-offline-in-China-1645555