5 najlepszych odniesień do World of Warcraft w Warcraft Rumble

Talenty Warcraft Rumble odzwierciedlają talenty WoW

World of Warcraft to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych i najbardziej rozpowszechnionych gier wideo wszechczasów. Rozrosło się tak bardzo, że najbardziej kultowe nazwy i umiejętności WoW-a stały się znanymi odniesieniami dla wielu osób.

Akcja nowej gry mobilnej Blizzarda, Warcraft Rumble, rozgrywa się w bliżej nieokreślonym okresie w historii Azeroth i nie jest jasne, czy gra oficjalnie istnieje w uniwersum Warcraft, podobnie jak Hearthstone, czy też jest po prostu samodzielną grą. Tak czy inaczej, w Warcraft Rumble można znaleźć wiele odniesień do World of Warcraft, które gracze mogą odkryć.

Wszędzie pojawiają się bossowie głównych lochów i kultowi wrogowie

Gra mobilna Warcraft Rumble jest niemal w całości inspirowana imponującą listą postaci z World of Warcraft. Ponadto wielokrotnie pojawiają się bardziej znani przeciwnicy, tacy jak Whitemane, Goldtooth i Deadmines’ Dreadnaught.

Każdy obszar gry zamknięty jest trudniejszym poziomem, a większość z nich prowadzona jest przez znajomych wrogów. Pod koniec Duskwood gracze stają twarzą w twarz z Abercrombie, nekromantą stojącym za obrzydliwością Stitches. Na końcu obszaru Krateru Un’goro gracze konfrontują się z Królową Diabłów.

Koboldy wydobywają i wypowiadają swoją klasyczną linię

Koboldy, stworzenia ukochane i pogardzane przez fanów WoW, pojawiają się w Warcraft Rumble. Zamiast jednak hodować świece, Koboldy służą graczom jako główny sposób na zdobycie złota z węzłów. Dodatkowo w grze Koboldy czasami wyrzucają swoje klasyczne zdanie: „Nie bierz świecy!” »

Niektóre mini umiejętności naśladują swoje zestawy ruchów WoW

Oprócz talentów, specjalne zdolności figurek w Warcraft Rumble przypominają te z WoW. Na przykład Tirion Fordring jest czołgiem podobnym do Plugastwa lub Corehoundów. Jednak swoją wyjątkową mocą może także leczyć sojuszników.

Wielki czerwony przycisk nawiązuje do Gnomeregan lub Talizmanu Bitwa o Azeroth

Wielki czerwony przycisk to przedmiot, za pomocą którego gracze Warcraft Rumble mogą zresetować wszystkie lokalizacje GRID na raz. Pojawia się także w World of Warcraft, szczególnie w obszarach o tematyce mechanicznej lub Gnomeregan.

Duży czerwony przycisk odnosi się również do przedmiotu w grze Battle for Azeroth, który nie służy do czyszczenia rzeczy, ale do wystrzeliwania salwy rakiet w określone miejsce.

Źródło: gamerant.com