Załogi czołgów na pierwszej linii na Ukrainie spędzają swój czas wolny na prowadzenie wojny w grze wideo 'World of Tanks’

Ukraińscy żołnierze grają w gry wojenne w czasie wolnym od walk z Rosją

Frontowi żołnierze na Ukrainie spędzają czas wolny na grach wideo, w których walczą na czołgach – donosi New York Times.

Jeden żołnierz, który zdobył rozgłos dzięki swojej doskonałej umiejętności dowodzenia czołgiem, powiedział, że gra w World of Tanks „kiedy mam trochę wolnego czasu”.

Gry te pomagają żołnierzom radzić sobie z nudą, a niektórzy przypisują im pomoc w rozwijaniu taktyk walki w realnym świecie.

Gry wojenne dla żołnierzy

Kiedy ukraińscy żołnierze nie zajmują się obsługą czołgów i artylerii na pierwszej linii frontu, wielu z nich, jak podaje New York Times, wybiera gry wideo, w tym jedną, w której walczą na czołgach.

„Gorączkowo gram, kiedy mam trochę wolnego czasu” – powiedział Lt. Nazar Vernyhora Timesowi. Nazar Vernyhora zdobył sławę w zeszłym roku dzięki swojej doskonałej komendzie nad czołgiem podczas bitwy z rosyjskimi siłami zbrojnymi.

Inni żołnierze z kompanii czołgowej na froncie również „uwielbiają” World of Tanks. Sierżant powiedział, że dla niektórych żołnierzy ta gra staje się „pewnego rodzaju uzależnieniem”.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy ukraińscy żołnierze mówią o graniu w gry wojenne w czasie wojny. W rzeczywistości, jeden żołnierz niedawno powiedział Reutersowi, że zawdzięcza swoje umiejętności efektywnego atakowania rosyjskich celów z użyciem dronów względnej obsesji na punkcie gier wideo.

Inny żołnierz powiedział The Guardianowi w wywiadzie, że ćwiczenia, które obejmowały użycie gogli VR i dżojstika, było „jak granie w grę komputerową”.

Nie jest również niespotykane, że gry, niektóre z nich bardziej skoncentrowane na symulacjach, są wykorzystywane jako narzędzia szkoleniowe dla wojsk. Na początku pandemii COVID-19, kiedy żołnierze nie mogli zbierać się w czołgu lub symulatorze, niektóre załogi czołgów Armii USA korzystały z bezpłatnej gry wieloosobowej online War Thunder w celach szkoleniowych.

W World of Tanks „uczymy się współpracy zespołowej i rozwijamy taktyki w grze” – powiedział ukraiński żołnierz Timesowi. Podkreślił, że często „stara się stosować te same manewry, co w życiu realnym”.

Rozwiązanie od rzeczywistości

Jednak dla wielu operatorów czołgów i innych żołnierzy walczących na pierwszej linii frontu, granie w World of Tanks jest mniej o nauce umiejętności w realnym świecie, a bardziej o odpoczynku od obsługi czołgów i innych broni wirtualnie.

Ale wiadomość ta była szokiem dla żołnierzy w ukraińskiej jednostce dronów, o czym świadczy pytanie jednego z żołnierzy skierowane do Timesa: „Dlaczego mielibyśmy grać w World of Tanks, skoro mamy to tuż pod nos?”

Oryginalny artykuł można przeczytać na Business Insider.

Źródło : www.bing.com