Załogi czołgów na froncie w Ukrainie wolny czas spędzają na wojowaniu w grze 'World of Tanks’

Odkryjcie, w jaki sposób ukraińscy żołnierze radzą sobie z nudą na froncie wojny z Rosją. Zamiast odpoczywać, gracze spędzają wolny czas na graniu w gry wideo, w tym jedną, w której walczą czołgami. Jak donosi New York Times, World of Tanks, wieloosobowa gra zręcznościowa, staje się coraz bardziej popularna wśród załóg czołgów oraz innych żołnierzy ukraińskich.

Mistrzostwo na froncie i w grach wideo

Pewien żołnierz, który zyskał sławę swoją doskonałą komendą nad czołgiem, powiedział, że gra w World of Tanks „kiedy tylko ma trochę wolnego czasu”. Gry te pomagają żołnierzom poradzić sobie z nudą, a niektórzy przypisują im nawet rozwinięcie realnych taktyk walki.

Wołanie rozrywki

Kiedy ukraińscy żołnierze nie prowadzą czołgów i artylerii na froncie, wielu z nich sięga po gry wideo, w tym tę, w której walczą czołgami. Wielu z żołnierzy uważa World of Tanks za swoją prawdziwą pasję. Dla niektórych jest to wręcz „uzależnienie” – mówi sierżant.

Symulator wojny

Gry, które mają bardziej symulacyjny charakter, są również wykorzystywane jako narzędzia szkoleniowe dla wojsk. Wyjątkowym przykładem jest gra War Thunder, w którą bawili się amerykańscy żołnierze, gdy nie mogli trenować wspólnie z powodu pandemii COVID-19.

Rozrywka bez ryzyka

Większość graczy World of Tanks nie traktuje gry jako treningu wojskowego, lecz raczej jako sposób na oderwanie się od rzeczywistości i zrelaksowanie. Dlaczego ukraińscy żołnierze powinni grać w World of Tanks, skoro mogą prowadzić prawdziwe czołgi? Odpowiedź na to pytanie stanowiła szok dla żołnierzy ukraińskiego oddziału dronów, którzy zadali pytanie „Dlaczego mielibyśmy grać w World of Tanks, skoro możemy prowadzić prawdziwe czołgi?”

Odkryjcie świat World of Tanks i zobaczcie, jakie tajemnice wojenne wiodą ukraińscy żołnierze.

Źródło : www.bing.com