Załogi czołgów na froncie w Ukrainie toczą wojnę w grze wideo 'World of Tanks’

Ukraińscy żołnierze spędzają wolny czas grając w gry wideo, w których walczą czołgami – donosi NYT. Jeden z żołnierzy, który zyskał sławę ze względu na swoje doskonałe umiejętności w dowodzeniu czołgiem, przyznał, że gra w World of Tanks „kiedy ma trochę wolnego czasu”. Gry pomagają żołnierzom radzić sobie z nudą, a niektórzy przypisują im rozwój taktyk walki w rzeczywistym świecie.

Gry wideo jako przerywnik od wojny

Kiedy ukraińscy żołnierze nie operują czołgami i artylerią i walczą w pierwszej linii, wielu z nich zwraca się do gier wideo, w tym do jednej gry, w której walczą czołgami.

Zgodnie z informacjami The New York Times, gra w World of Tanks, wieloosobowa gra strzelanka z czołgami, staje się coraz bardziej popularnym sposobem dla ukraińskich załóg czołgów, a także innych żołnierzy, aby odpocząć od chaosu wojny z Rosją.

„Gram od czasu do czasu, kiedy mam chwilę wolnego czasu” – powiedział Lt. Nazar Vernyhora The Times. Vernyhora zdobył rozgłos w zeszłym roku dzięki swoim doskonałym umiejętnościom w dowodzeniu czołgiem podczas bitwy przeciwko rosyjskim siłom pancernym.

Inny żołnierz z kompanii czołgów w pierwszej linii powiedział, że „uwielbia” World of Tanks. A sierżant stwierdził, że dla niektórych żołnierzy z pierwszej linii gra jest „jakby uzależnieniem”.

Wirtualna rozrywka na froncie

To nie pierwszy raz, kiedy ukraińscy żołnierze mówią o graniu w gry wideo podczas wojny. W rzeczywistości, jeden żołnierz niedawno powiedział agencji Reuters, że swoje przywiązanie do gier wideo przypisuje swojej zdolności do skutecznego atakowania rosyjskich celów za pomocą dronów.

Inny żołnierz powiedział The Guardian w wywiadzie, że ćwiczenie, w którym używano gogli wirtualnej rzeczywistości i dżojstika, było „jak granie w grę komputerową”.

I nie jest czymś niespotykanym, że gry, niektóre z nich mające charakter bardziej symulacyjny, są używane jako narzędzia szkoleniowe dla wojsk. Wczesnym etapie pandemii COVID-19, kiedy żołnierze nie mogli zasiąść razem w czołg lub symulator, niektóre załogi czołgów armii amerykańskiej używały bezpłatnej gry wieloosobowej online War Thunder do celów szkoleniowych.

W World of Tanks „nauczysz się pracować w zespole i rozwijać taktyki w grze” – powiedział żołnierz The Times. Dodał, że często „stara się zastosować te same manewry jak w rzeczywistości”.

Zabawa bezpiecznie wirtualnie, a nie realnie

Dla wielu operatorów czołgów i innych żołnierzy walczących na pierwszej linii, granie w World of Tanks nie polega na nabywaniu umiejętności potrzebnych w świecie realnym, ale na przerwie od obsługiwania czołgów i innej broni w rzeczywistości, poprzez obsługę ich w wirtualnym świecie.

Niemniej jednak, ta wiadomość zszokowała żołnierzy z ukraińskiej jednostki dronów, z jednym z żołnierzy pytającym The Times, „Dlaczego mielibyśmy grać w World of Tanks, skoro to jest tuż obok nas?”

Oryginalny artykuł pochodzi z Business Insider.

Źródło : www.bing.com