Załogi czołgów na froncie w Ukrainie spędzają wolny czas walcząc w grze wideo 'World of Tanks’

Ukraińscy żołnierze spędzają swoje wolne czasu grając w gry wideo, w których walczą czołgami. Jak donosi The New York Times, coraz popularniejszą formą odpoczynku dla załóg czołgów ukraińskich jest gra World of Tanks.

Zabawa w czołgi

Kiedy żołnierze ukraińscy nie operują czołgami na froncie, wielu z nich korzysta z gier wideo, w tym właśnie z World of Tanks, w którym walczą czołgami. Jednym z takich żołnierzy jest porucznik Nazar Vernyhora, który zdobył sławę dzięki swojemu doskonałemu dowodzeniu czołgiem w bitwie przeciwko rosyjskiej maszynerii wojennej.

Inny żołnierz, który służy w kompanii czołgów na froncie, mówi, że uwielbia World of Tanks. A sierżant dowodzi, że dla niektórych żołnierzy, gra ta to „rodzaj uzależnienia”.

To jednak nie pierwszy raz, kiedy ukraińscy żołnierze opowiadają o graniu w gry wideo podczas wojny. Co więcej, jeden z żołnierzy powiedział niedawno agencji Reuters, że swoje umiejętności w precyzyjnym rażeniu rosyjskich celów za pomocą dronów zawdzięcza swojej obsesji na punkcie gier wideo.

Symulacja rzeczywistości

Gra World of Tanks jest również popularna wśród ukraińskich żołnierzy ze względu na swoją symulacyjną naturę. Jak tłumaczy jeden z żołnierzy w wywiadzie dla The Times, gra ta uczy pracy zespołowej i rozwijania taktyk, które mogą być przeniesione na pole walki.

Warto jednak zauważyć, że dla wielu operatorów czołgów i innych żołnierzy na froncie, World of Tanks służy głównie jako odskocznia od rzeczywistości. Dla żołnierzy jednostki dronów była to jednak duża niespodzianka, i jeden z nich zapytał dziennikarzy The Times: „Dlaczego mielibyśmy grać w World of Tanks, skoro mamy to tu na miejscu?”

Źródło : www.bing.com