Załogi czołgów na froncie w Ukrainie prowadzą partyjki w grze wideo „World of Tanks”

Pradziwi żolnierze nieustannie walczący na linii frontu w Ukrainie znaleźli sposób na odreagowanie stresu i nudę – grają w gry wideo, w których toczą bitwy czołgami. Według New York Times, gra o nazwie World of Tanks stała się coraz popularniejsza wśród ukraińskich żołnierzy prowadzących czołgi.

Ucieczka od rzeczywistości

Gry wideo, w tym World of Tanks, stały się dla żołnierzy sposobem na oderwanie się od chaosu wojny z Rosją. Kiedy nie prowadzą swoich czołgów na froncie, wielu z nich zasiada przed ekranem, by wirtualnie stoczyć bitwę. „Gram od czasu do czasu, gdy mam wolną chwilę” – powiedział porucznik Nazar Vernyhora dla New York Times. Vernyhora znany jest z doskonałego dowodzenia czołgiem w bitwie z rosyjskimi siłami zbrojnymi.

Prawdziwe skutki gier wideo

Niektórzy żołnierze twierdzą, że gry wideo pomagają im opracować taktyki walki w realnym świecie. „W grze uczysz się pracować w zespole i opracowywać taktyki. Staram się stosować te same manewry w życiu” – powiedział ukraiński żołnierz dla New York Times.

Wykorzystanie gier wideo w wojsku

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy gry wideo są wykorzystywane jako narzędzia szkoleniowe w militariach. Już na samym początku pandemii COVID-19 żołnierze amerykańscy, którzy nie mogli szkolić się razem w tankach, wykorzystali darmową grę wieloosobową War Thunder do celów treningowych.

Przerwa od rzeczywistości

Dla wielu żołnierzy, gra w World of Tanks ma znaczenie przede wszystkim jako ucieczka od codzienności. Daje im możliwość relaksu i oderwania się od pracy na rzecz wirtualnej rozgrywki. Niektórzy uważają ją nawet za „uzależnienie”.

Niemniej jednak, wiele żołnierzy nie przejawia zainteresowania grami wideo, uważając je za oderwanie od realnej walki. Jeden z żołnierzy jednostki dronów na Ukrainie z lekkim zdziwieniem zapytał New York Times: „Dlaczego mielibyśmy grać w World of Tanks, skoro mamy tutaj rzeczywistość?”

Źródło : www.bing.com