Załogi czołgów na froncie w Ukrainie grają w 'World of Tanks’ w czasie wolnym.

Ukraińscy żołnierze spędzają czas wolny grając w gry wideo, w których walczą czołgami – donosi „The New York Times”. W szczególności popularną grą jest „World of Tanks”, która pomaga im poradzić sobie z nudą oraz rozwijać taktyki walki.

Gry wideo jako forma odpoczynku

Kiedy ukraińscy żołnierze nie operują czołgami i artylerią na linii frontu, wielu z nich zanurza się w świecie gier wideo, w tym jednej, w której walczą czołgami. Dzięki temu mogą odpocząć od chaosu wojny z Rosją. „Grywam od czasu do czasu, kiedy mam trochę wolnego czasu” – powiedział porucznik Nazar Vernyhora dla „The New York Times”. Vernyhora stał się znany w ubiegłym roku jako ekspert w dowodzeniu czołgiem podczas bitwy z rosyjskim pancerzem.

„World of Tanks” i jego popularność

Żołnierz z jednej z kompanii czołgów na linii frontu powiedział, że oni „uwielbiają” grę „World of Tanks”. Natomiast sierżant stwierdził, że dla niektórych żołnierzy na froncie gra stała się „pewnego rodzaju uzależnieniem”. Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy ukraińscy żołnierze mówią o grach wideo, którym oddają się podczas wojny. Jednemu z nich udało się skutecznie atakować cele rosyjskie za pomocą dronów – dzięki umiejętnościom nabytym w grze. Inny żołnierz powiedział w wywiadzie dla „The Guardian”, że ćwiczenia, w których używano zestawu VR i joysticka, były „jak granie w grę komputerową”.

Uczą się taktyk w grze

W „World of Tanks” żołnierze „uczą się współpracy w zespole i rozwijają taktyki w grze”, jak powiedział jeden z nich dla „The New York Times”. Dodaje on również, że często próbuje wykorzystywać te same manewry, jak w prawdziwym życiu. Jednak dla wielu operatorów czołgów i innych żołnierzy walczących na froncie granica między rzeczywistością a wirtualnym światem jest mniej ważna – dla nich gra”World of Tanks” to sposób na oderwanie się od operowania czołgami i innych broni w realnym życiu poprzez operowanie nimi wirtualnie.

Kontrowersje i pytania

Jednak ta wiadomość była szokiem dla żołnierzy jednostki dronów na Ukrainie, z czego jeden z nich zapytał „The New York Times”: „Dlaczego mielibyśmy grać w 'World of Tanks’, kiedy tu to mamy?” – pyta retorycznie, sugerując, że prawdziwe czołgi są niemalże dostępne w ich środowisku. Pomimo kontrowersji i pytania, jedno jest pewne – gry wideo stanowią dla wielu ukraińskich żołnierzy formę odpoczynku oraz odprężenia w trudnych czasach wojny.

Źródło : www.bing.com