Załogi czołgów na froncie w Ukrainie grają w grę „World of Tanks” w wolnym czasie

Ukraińscy żołnierze korzystają z gier wideo, aby zmierzyć się z monotonią i stresem wojny

Gry wideo jako ucieczka od wojny

Podczas gdy ukraińscy żołnierze operują czołgami i artylerią na linii frontu, wielu z nich wykorzystuje gry wideo jako sposób na oderwanie się od chaosu wojny z Rosją. Według The New York Times, popularną grą wśród żołnierzy jest World of Tanks, w której uczestniczą zarówno załogi czołgów, jak i inne oddziały.

Gry wideo jako pomoc w rozwoju taktyki

Jednym z żołnierzy, który zdobył rozgłos dzięki swoim umiejętnościom dowodzenia czołgiem, jest porucznik Nazar Vernyhora. W wywiadzie dla The Times przyznał, że gra w World of Tanks „od czasu do czasu, kiedy mam trochę wolnego czasu”. Wielu innych żołnierzy również jest zakochanych w tej grze, a dla niektórych stała się ona prawdziwą obsesją.

Gry wideo jako trening dla wojska

Jest to pierwszy przypadek ujawnienia faktu, że ukraińscy żołnierze korzystają z gier wideo podczas wojny. Jednak niektórym z nich udało się wykorzystać swoją pasję do gier do skutecznego wykonania misji za pomocą dronów. Wcześniej kilku amerykańskich żołnierzy używało gry War Thunder jako narzędzia szkoleniowego.

Pomimo że niektóre źródła podają, że niektórzy żołnierze próbują nauczyć się taktyki w grze, aby zastosować ją w rzeczywistym świecie, głównym celem gier wideo dla wielu z nich jest po prostu oderwanie się od brutalnej rzeczywistości wojny i zrelaksowanie się.

Ta informacja może wydawać się szokująca dla żołnierzy jednej z ukraińskich jednostek dronów. Jeden z nich zapytał The Times: „Dlaczego mielibyśmy grać w World of Tanks, skoro wojna jest tutaj?” Jednak dla wielu żołnierzy manipulowanie czołgami i broniami wirtualnie daje im chwilę odpoczynku od prowadzenia walki na linii frontu.

Źródło : www.bing.com