Załogi czołgów frontowych na Ukrainie walczą w grze wideo 'World of Tanks’

Ukraińscy żołnierze spędzający czas na froncie grają w gry wideo, w których walczą czołgami, donosi NYT. Jeden żołnierz, który stał się znany z umiejętności dowodzenia czołgiem, powiedział, że gra w World of Tanks, gdy ma odrobinę wolnego czasu. Gry pomagają żołnierzom radzić sobie z nudą, a niektórzy przypisują im rozwijanie taktyki walki w realnym świecie.

Nuda na froncie

Kiedy ukraińscy żołnierze nie operują czołgami, artylerią i nie walczą na pierwszej linii frontu, wielu z nich, jak się okazuje, zwraca się ku grani wideo, a w szczególności do jednej, w której walczą czołgami.

Tak donosi The New York Times, który podaje, że granie w World of Tanks, wieloosobową grę strzelankową z czołgami, stało się coraz bardziej popularnym sposobem dla ukraińskich załóg czołgów, jak również innych żołnierzy, aby odpocząć od chaosu wojny z Rosją.

Gry jako odskocznia

„Graję od czasu do czasu, kiedy mam trochę wolnego czasu” – powiedział porucznik Nazar Vernyhora The Times. Vernyhora stał się sławny w ubiegłym roku ze względu na swoje umiejętności dowodzenia czołgiem w bitwie przeciwko rosyjskiemu pancerzowi.

Inny żołnierz w czołgowej kompanii na pierwszej linii frontu powiedział, że „uwielbia” World of Tanks. A sierżant powiedział, że dla niektórych żołnierzy na froncie jest to „w pewnym sensie uzależnienie”.

Gra jako szkolenie?

To nie pierwszy raz, kiedy ukraińscy żołnierze mówią o graniu wideo podczas bycia na wojnie. Faktycznie, jeden z żołnierzy powiedział niedawno Reutersowi, że przypisuje swoje uzależnienie od gier wideo zdolnościom efektywnego rażenia celów rosyjskich za pomocą dronów.

Inny żołnierz w wywiadzie dla The Guardian powiedział, że ćwiczenie, które polegało na użyciu gogli wirtualnej rzeczywistości i dżojstika, było „jak granie w grę komputerową”.

I nie jest rzadkością, że gry, niektóre z bardziej symulacyjne, są używane jako narzędzia szkoleniowe dla wojsk. Wczesne etapy pandemii COVID-19, kiedy żołnierze nie mogli gromadzić się w czołgu lub symulatorze, niektóre załogi czołgów amerykańskiej armii używały darmowej gry wieloosobowej online War Thunder do celów szkoleniowych.

Rozrywka na froncie

W World of Tanks „niejako uczysz się pracować w zespole i opracowywać taktykę w grze” – powiedział ukraiński żołnierz The Times. Dodał, że często „stara się stosować te same manewry, co w rzeczywistości”.

Jednak dla wielu operatorów czołgów i innych żołnierzy walczących na pierwszej linii, granie w World of Tanks polega na odpoczynku od operowania czołgami i innych broni w rzeczywistym życiu, poprzez ich wirtualne operowanie.

Podsumowanie

Ta informacja zaskoczyła jednak żołnierzy w ukraińskiej jednostce dronów, z jednym z nich pytającym The Times: „Dlaczego mielibyśmy grać w World of Tanks, gdy jest tutaj, na wyciągnięcie ręki?”.

Źródło : www.bing.com