Załogi czołgów frontowych na Ukrainie toczą wojnę w grze 'World of Tanks’

A Jak donosi The New York Times, żołnierze na froncie w Ukrainie spędzają swój czas wolny na graniu w gry wideo, w których walczą czołgami, w tym szczególnie popularną grę World of Tanks.

Ucieczka od rzeczywistości w wirtualne bitwy

Kiedy ukraińscy żołnierze nie operują czołgami i nie walczą na pierwszej linii frontu, wielu z nich bawi się w gry wideo, w tym właśnie w World of Tanks. Jak powiedział jeden z oficerów, gra w nią od czasu do czasu, gdy ma odrobinę wolnego czasu. Inny żołnierz przyznał, że on i inni żołnierze „uwielbiają” tę grę, a dla niektórych stała się „pewnym uzależnieniem”.

Walcząc w grze, uczą się taktyk rzeczywistych bitew

Gry wideo nie tylko pomagają żołnierzom zwalczać nudę, ale także rozwijać umiejętności taktyczne, które mogą być wykorzystane w prawdziwych walkach. Jak powiedział jeden z żołnierzy, dzięki tej grze można uczyć się pracy zespołowej i rozwijać taktyki, które mogą być użyte w rzeczywistym życiu.

Warto jednak zauważyć, że gra w gry wideo podczas wojny nie jest niczym nowym. Kilku żołnierzy z Ukrainy opowiedziało już wcześniej o tym, że ich pasja do gier pomaga im skutecznie atakować cele rosyjskie przy użyciu dronów czy też wirtualnych symulatorów.

Kiedy nie możesz używać prawdziwych czołgów, użyj wirtualnych

Coraz częściej gry wideo, często bardziej skoncentrowane na symulacjach, są wykorzystywane jako narzędzia szkoleniowe dla wojsk. Jednym przykładem był okres początkowej fazy pandemii COVID-19, kiedy żołnierze nie mogli korzystać z prawdziwych czołgów ani symulatorów, a więc zaczęli korzystać z bezpłatnej gry wieloosobowej War Thunder jako narzędzia do szkolenia.

Należy jednak zaznaczyć, że dla wielu operatorów czołgów i innych wojsk walczących na pierwszej linii frontu granie w World of Tanks nie polega na uczeniu się realnych umiejętności, ale na odpoczynku od rzeczywistej pracy przy czołgach i broniach poprzez ich wirtualne operowanie.

Natomiast dla jednostki ukraińskich dronów wiadomość ta była szokiem. Jeden z żołnierzy zapytał New York Times: „Dlaczego mielibyśmy grać w World of Tanks, skoro mamy prawdziwe czołgi tutaj i teraz?”.

Źródło : www.bing.com