Najtrudniejsze gry do opanowania według xQc: Dota 2, Starcraft, League of Legends.

XQC uważa, że Call of Duty ma niski limit umiejętności

Felix „xQc” Lengyel, były zawodowy gracz Overwatch, obecnie streamer, jest znany z gier FPS oraz gier towarzyskich. Jednakże, jakie gry uważa za najtrudniejsze do opanowania? Według xQc, Call of Duty ma niski limit umiejętności.

Co to jest limit umiejętności?

Limit umiejętności, zwany również sufit umiejętności, to miara, określająca jak wysoko gracze mogą podnosić swoje umiejętności w grach, dzięki innowacjom lub mechanicznym opartym na zespole.

Które gry są najtrudniejsze do opanowania?

XQC umieścił tytuły takie jak Dota 2, Starcraft 1 i 2, Liga Rakietowa, Wśród nas, Drżeć, Świat czołgów i iRacing w kategorii S Tier (najwyższa ranga). Zaskakująco, każda istniejąca strzelanka, w tym Overwatch, CS:GO i Zew Obowiązek, została sklasyfikowana znacznie niżej. Call of Duty zostało umieszczone w kategorii D Tier, przedostatniej kategorii, za takimi grami jak Overwatch, Tęczowa szóstka, Legendy Apexa, Aureola i PUBG.

Czy gry strzelankowe mają niski limit umiejętności?

Call of Duty, w porównaniu z innymi grami strzelankowymi, zostało uznane za jedną z gier z najniższym limitem umiejętności. W rzeczywistości, Call of Duty była najniższą strzelanką zręcznościową na liście, a tylko gry sportowe, takie jak FIFA oraz gry karciane/planszowe, np. Magiczne zgromadzenie i Szachy, były sklasyfikowane jeszcze niżej.

Jak gracze zareagowali na te wyniki?

XQC został skrytykowany przez swoich widzów za umieszczenie gry Wśród nas na tak wysokiej pozycji, pomimo niewielu głosów poparcia dla tej gry. Jednakże, Dorsz miał być wyżej niż Call of Duty.

Źródło: https://www.ggrecon.com/articles/xqc-gives-call-of-duty-divisive-place-in-skill-cap-tier-list/.