Wszystko, co musisz wiedzieć o tworzeniu aplikacji w Pythonie


Wraz z szybkim postępem w dziedzinie technologii, sztucznej inteligencji, superkomputerów itp. poprawia się użyteczność i możliwość zastosowania języków programowania, takich jak Python. Wykorzystując moc języków programowania, można tworzyć różne przydatne aplikacje i programy mobilne. W ostatnich dziesięcioleciach Python wyrobił sobie miejsce jako jeden z najpopularniejszych języków programowania na świecie.

Ten artykuł skupia się na zawiłościach procesu tworzenia aplikacji w Pythonie oraz na tym, jak możesz nauczyć się kodować w Pythonie za pomocą certyfikatu programistycznego. Ale zanim się w to zagłębimy, dowiedzmy się, dlaczego Python stał się tak ulubieńcem twórców aplikacji internetowych na całym świecie.

Python: preferowany przez programistów języka programowania

Python przez dziesięciolecia od momentu powstania stał się językiem programowania najwyższej klasy. Tworzenie aplikacji w Pythonie stało się lukratywną opcją kariery dla programistów aplikacji internetowych. Ale dlaczego i jak ma tak szeroki zasięg i taki szum wśród deweloperów? Dowiedzmy Się.

Python to język programowania o otwartym kodzie źródłowym, który pozwala programistom używać pakietów bibliotek Pythona do dostosowywania i używania ich do wykonywania szerokiego zakresu zadań.

Składnia Pythona jest stosunkowo łatwiejsza do zrozumienia i nauczenia się, a programiści mogą jej używać do szybkiego i bezproblemowego kodowania. To oferuje się jako łatwy do nauczenia język programowania dla osób, które są nowe w kodowaniu.

Python ma doskonałą kompatybilność na wielu różnych platformach. Język programowania Python jest kompatybilny z Big Data. Może być również efektywnie zintegrowany z innymi językami programowania.

Python to wszechstronny język programowania, który pozwala programistom eksperymentować z nowymi pomysłami. Python nie nakłada żadnych ograniczeń na zdolność programistów do projektowania jakiejkolwiek aplikacji.

 • Wspierająca i aktywna społeczność

Python to ponad 30-letni język programowania, który rozwinął solidną i wspierającą społeczność programistów, która obejmuje poziomy od początkującego do zaawansowanego. Oznacza to, że użytkownicy mogą uzyskać natychmiastową pomoc od programistów o różnym poziomie umiejętności, jeśli mają problemy z językiem Python.

Python jest bardzo prostym i przystępnym językiem dla początkujących, ponieważ ma uproszczoną składnię i nie jest skomplikowany, kładąc większy nacisk na język naturalny. Python kładzie duży nacisk na czytelność, ułatwiając nowym programistom zrozumienie, podniesienie i użycie.

Przydatność Pythona w tworzeniu aplikacji mobilnych

Oprócz łatwej użyteczności i czytelności, tworzenie aplikacji w Pythonie zajmuje mniej czasu. Staje się to ważnym czynnikiem decydującym dla twórców aplikacji na rynku wrażliwym na czas, gdzie czas wprowadzenia produktu na rynek jest niezwykle istotny dla sukcesu produktu i utrzymania udziału w rynku.

Wcześniej mobilne systemy operacyjne, takie jak iOS i Android, nie obsługiwały ani nie uruchamiały aplikacji Python, pomimo jej udowodnionej przydatności w dziedzinie tworzenia aplikacji internetowych. Dzisiaj, wraz z pojawieniem się frameworków Python GUI, stało się możliwe, aby aplikacje Pythona działały natywnie na urządzeniach mobilnych.

Rodzaje tworzenia aplikacji przy użyciu Pythona

 1. Aplikacje audio i wideo

Aplikacje audio i wideo, takie jak Spotify lub MX Player, zostały opracowane przy użyciu języka Python i jego różnych bibliotek oraz narzędzi programistycznych, takich jak PyDub i OpenCV. Proces tworzenia aplikacji w Pythonie oferuje szybkość i zaawansowane metody analizy danych, które pozwalają Spotify zarządzać funkcjami wykorzystującymi algorytmy w oparciu o preferencje użytkowników.

 1. Aplikacje biznesowe

Język Python pomaga w tworzeniu aplikacji e-commerce i oferuje szeroką gamę aplikacji biznesowych, których można używać do tworzenia wielu opartych na funkcjach aplikacji do zarządzania przedsiębiorstwem. Jedna z najpopularniejszych aplikacji biznesowych, Tryton została stworzona przy użyciu Pythona. Python oferuje łatwy sposób tworzenia takich aplikacji o szerokim zakresie zastosowań.

 1. Aplikacje do uczenia maszynowego (ML)

Rozwój sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML) zrewolucjonizował technologię w czasach nowożytnych. Tworzenie algorytmów ML może być dość trudne i trudne do osiągnięcia. Python ułatwia rozwój uczenia maszynowego dzięki swoim bibliotekom, takim jak Scikit & Pandas, które są dostępne za darmo na rynku. Deweloperzy mogą tworzyć aplikacje do uczenia maszynowego za pomocą narzędzi i bibliotek Pythona.

 1. Aplikacje do gier

Popularne aplikacje do gier, takie jak World of Tanks i Battlefield 2, zostały opracowane przy użyciu języka Python. Dodatki i różne funkcje gry są opracowywane przy użyciu Pythona i jego frameworków GUI, takich jak Pygame. Zazwyczaj twórcy aplikacji do gier budują prototyp gry i testują ją w Pythonie, a następnie poprawiają niedociągnięcia za pomocą różnych narzędzi programistycznych Pythona, zwłaszcza w tworzeniu i projektowaniu drzew dialogowych.

 1. Aplikacje wiersza poleceń

Programy komputerowe tworzone z wierszy poleceń, ale bez interfejsu, nazywane są aplikacjami konsolowymi, często określanymi jako aplikacje wiersza poleceń. Do tworzenia tych aplikacji dostępne są różne biblioteki i moduły w języku programowania Python. Funkcja REPL lub Real-Eval-Print-Loop w Pythonie sprawia, że ​​jest to idealny język programowania dla aplikacji wiersza poleceń, umożliwiając twórcom aplikacji wykorzystanie Pythona i zbadanie wielu możliwości, jakie ma do zaoferowania.

 1. Blockchain

Najnowszym modnym hasłem w dziedzinie finansów i technologii jest technologia Blockchain. Kodowanie w Blockchain jest dość trudne ze względu na poziom szyfrowania potrzebny do korzystania z tej technologii. Python ułatwia pracę i sprawia, że ​​budowanie aplikacji blockchain jest bezproblemowe. Struktury Pythona, takie jak Flask, mogą być używane do tworzenia punktów końcowych dla różnych funkcji w takich aplikacjach.

 1. Graficzny interfejs użytkownika pulpitu (GUI)

Python ma elastyczną konstrukcję modułową i może działać w wielu systemach operacyjnych. Python ma elastyczną konstrukcję i może działać w wielu systemach operacyjnych. Python to fantastyczny wybór do projektowania aplikacji GUI na komputery stacjonarne ze względu na te cechy, a także zaawansowane funkcje przetwarzania tekstu.

Narzędzia programistyczne w Pythonie

Próbując tworzyć aplikacje przy użyciu języka Python, programiści początkowo używają GUI w procesie tworzenia aplikacji. Istnieje wiele frameworków GUI Pythona, z których najbardziej popularne są Kivy i BeeWare. Nauczmy się kilku innych popularnych narzędzi programistycznych Pythona najczęściej używanych przez programistów.

Django to wysokopoziomowy framework Pythona o otwartym kodzie źródłowym, powszechnie używany w tworzeniu stron internetowych zaplecza w oparciu o język programowania Python. Django promuje szybki rozwój dzięki prostemu projektowi i pomaga szybciej przenosić aplikacje od koncepcji do produktu. Ponadto różne funkcje zabezpieczeń tego frameworka pozwalają programistom uniknąć wielu typowych błędów bezpieczeństwa.

Falcon to wysokowydajny framework w Pythonie, który służy do tworzenia zaplecza aplikacji i mikrousług na dużą skalę. Falcon jest wysoce zoptymalizowany i może działać na dowolnym serwerze ASGI lub WSGI. Jako framework Pythona jest bardzo niezawodny i posiada rozszerzalną bazę kodu.

Cherrypy to kolejna platforma Pythona, która umożliwia programistom tworzenie aplikacji internetowych w podobny sposób, w jaki tworzyliby programy w Pythonie zorientowane obiektowo. „cherrypy” jest łatwy do uruchomienia różnych serwerów HTTP jednocześnie i zawiera różne wbudowane narzędzia, które są używane do różnych rzeczy, takich jak kodowanie, buforowanie, uwierzytelnianie itp.

Flask to szeroko stosowany framework Pythona, który jest lekkim WSGI. Flask może być używany do skalowania złożonych aplikacji bez wymagania układu projektu lub zależności.

Pyramid to kolejna platforma Pythona, która oferuje podstawowe narzędzia wymagane w tworzeniu stron internetowych i promuje standardowe praktyki programistyczne w Pythonie przy użyciu narzędzi do pakowania, środowisk wirtualnych itp.

Kolekcja natywnych bibliotek programistycznych i narzędzi Pythona, znana jako BeeWare, służy do tworzenia i dystrybucji natywnych aplikacji. Połączenie bibliotek i narzędzi działa jako całość, aby pomóc programistom w tworzeniu wieloplatformowych aplikacji GUI w języku Python.

Projekty Python ML i Deep Learning są obsługiwane przez Keras, pakiet API sieci neuronowej wysokiego poziomu o otwartym kodzie źródłowym. W przypadku uczenia maszynowego i uczenia głębokiego jest to idealne rozwiązanie. Keras tworzy komunikaty o błędach, które są szczegółowe i wykonalne, co pozwala na dokładną analizę i rozwiązywanie problemów z kodem.

Aplikacje mobilne korzystające z Pythona

Ze względu na swoją wszechstronność Python umożliwia programistom tworzenie aplikacji przy użyciu zarówno funkcjonalnych, jak i obiektowych technik programowania. Istnieje wiele popularnych aplikacji mobilnych, które używają Pythona do podstawowego kodowania ze względu na jego możliwości zastosowania, takie jak:

 • Instagram
 • Pinterest
 • Spotify
 • Uber
 • Reddit
 • Dropbox i wiele innych.

Punkty do zapamiętania: tworzenie aplikacji w Pythonie

Python oferuje wszechstronność programistom aplikacji internetowych dzięki licznym narzędziom i bibliotekom. Jest jednak kilka kwestii, o których muszą pamiętać twórcy aplikacji w Pythonie.

 • Funkcje lambda w Pythonie nie mogą używać jawnych instrukcji return, w przeciwieństwie do innych zwykłych funkcji w Pythonie. Oznacza to, że funkcje lambda w Pythonie mogą zawierać tylko jedną instrukcję na raz. Te funkcje muszą być napisane tylko w jednym wierszu.
 • Zmienne Pythona muszą być sprawdzane we wszystkich możliwych kontekstach podczas kodowania, w przeciwnym razie interpreter nie będzie w stanie dostarczyć odpowiednich danych wyjściowych, zgodnie z oczekiwaniami podczas kodowania.
 • Python nie stosuje metody kompilatora, ale raczej używa edytora. Oznacza to, że jeśli w kodach wystąpi jakikolwiek błąd, zostanie on zidentyfikowany dopiero podczas wykonywania. Powoduje to wolniejszy proces tworzenia aplikacji.

Wniosek

Python stał się wiodącym językiem programowania aplikacji na świecie. Możesz wykorzystać wszechstronność i elastyczność zasobów i narzędzi Pythona do szybszego i wydajniejszego tworzenia aplikacji mobilnych. Posiadanie certyfikatu programowania w kodowaniu w Pythonie pomoże Ci nauczyć się najbardziej wszechstronnego języka programowania, dzięki czemu możesz przejść od zera do pro w tworzeniu aplikacji w Pythonie.Źródło : https://www.technotification.com/2022/10/python-app-development.html