Wszystkie rodzaje czołgów z Crypto na Blockchain. Czy jest miejsce na World of Tanks? By DailyCoinWszystkie rodzaje czołgów z Crypto na Blockchain. Czy jest miejsce na World of Tanks?

Gatunek militarny był zawsze popularny w branży gier. Najprawdopodobniej dlatego, że łączy w sobie lubianą mechanikę gier wideo: strzelanie oraz obsługę pojazdów/samolotów. Również aspekt psychologiczny odgrywa dużą rolę w ich popularności. Na przykład gracze mogą praktycznie wypróbować to, czego nie mogą zrobić w prawdziwym życiu.

Ewolucja czołgów w grach wideo

Czołgi jako postacie do gier pojawiały się w branży gier wideo niemal od samego początku. Na przykład jednym z pierwszych występów był „Tank Mode” w Combat for Atari 2600, a także w jego klonach. (Tak, deweloperzy nie zadawali sobie wtedy trudu wymyślania wyszukanych nazw gier!)

Zwykle celem gry było szybsze eliminowanie czołgu przeciwnika niż jego zniszczenie. W tamtym czasie maksymalna moc obliczeniowa konsol pozwalała na umieszczenie na ekranie jedynie dwóch czołgów. Nie wspominając o tym, że grafika była zbyt uproszczona.

Później koncepcję przejęła firma Brick Game. Zwykle różne wersje tej przenośnej konsoli retro zawierały Tetris, Arkanoid, Space Invaders i oczywiście Tanks.

Trzecia generacja konsol do gier zwiększyła skalę gier czołgowych. Namco było głównym pionierem 8-bitowych gier czołgowych. Ich Battle City na Famicom wprowadziło zaawansowaną grafikę, tryb konstruktora, ochronę własnej bazy dowodzenia i więcej czołgów na ekranie. Gra została oparta na zręcznościowej grze Tank Battalion. Niestety Battle City nie opuściło Japonii.

Wspomniany już japoński producent i wydawca gier wideo Namco, który później stał się znanym Bandai Namco, kontynuował serię czołgów. Kolejną grą o pojazdach wojskowych 2D stała się Tank Force. Wzięło to, co najlepsze od swojego poprzednika i przeskalowało je do możliwie najlepszych pod względem mechaniki, różnorodności rozgrywki i grafiki. Gra została nawet wydana na automatach do koktajli.

Piąta generacja konsol do gier przeniosła uwagę z gier 2D na 3D. Obecnie projekty niezależne 2D przeżywają rozkwit, ale w tamtym czasie uważano je za przestarzałe. Jedyną udaną była Symfonia nocy Castlevania. Był to jednak wyjątek od reguły.

Z drugiej strony wojny w Tokio nie były wyjątkiem. Zręcznościowe gry czołgowe również przeniosły się do trzech wymiarów. Innowacją tego kamienia milowego była arkadowa szafka z siedziskiem i kierownicą. Chociaż prawdziwe czołgi są obsługiwane za pomocą obrotowych dźwigni, szafka zapewniała większy realizm niż kiedykolwiek było to możliwe w tamtych czasach. Oczywiście na PlayStation One było wiele gier pancernych, ale wszystkie były w swoich koncepcjach podobne do Tokyo Wars.

W 2000 roku trendy w grach wideo zmieniły się w maksymalny realizm. Co więcej, gatunek strzelanek pierwszoosobowych otrzymał nowe życie dzięki takim grom wojskowym z okresu II wojny światowej, jak Call of Duty, Battlefield, Medal of Honour, Brother in Arms i tak dalej. Stąd dość często pojawiały się tam czołgi jako pojazdy do gier.

Pod koniec dekady inicjatywę przejął Tank! Zbiornik! Zbiornik! który przywrócił gatunek z powrotem do bardziej zabawnego i dziwacznie wyglądającego kierunku. Zrobiło to ponownie Namco w 2009 roku. Automat zręcznościowy był jak zwykle z siedzeniami i obsługiwał tryb wieloosobowy.

Świat czołgów

Gry z czołgami jako postaciami do gier przeszły długą drogę. Jednak jedną wspólną cechą tych gier był multiplayer. Od Atari 2600, przez Famicom, aż po erę arcade, gry wymagały co najmniej dwóch graczy, aby mieć pełnoprawne wrażenia.

Mimo, że World of Tanks wprowadził realistyczną oprawę wizualną, gra przeskalowała funkcje gry wieloosobowej. Wreszcie czołgi przeszły z gatunku FPS na MMO, co oznacza, że ​​na jednej mapie może walczyć nawet 30 graczy. Będąc potężną grą online dla wielu graczy, doskonale pasowała do środowiska militarnego, dzięki czemu World of Tanks zyskał ogromną popularność. Teraz znajduje się w pierwszej 20 najczęściej granych gier z około 170 000 graczy dziennie.

Realistyczne gry wojskowe złapały drugi wiatr na falach ogromnych darmowych gier online, w tym World of Warships, War Thunder i World of Warplanes. Jednak najszerzej rozpowszechniły się czołgi.

Krok w stronę technologii blockchain i NFT wydaje się być kolejnym krokiem w ewolucji gier czołgowych.

Czołgi na Blockchain: Spider Tanks, CryptoTanks, Tanks! Do grania

Jeśli zastanawiałeś się, dlaczego poświęciłem połowę tego artykułu na czołgowe gry wojskowe, zdziwisz się, widząc, jak historia toczy się tutaj w kółko. Takie projekty gier, ale na blockchainie, czerpią inspirację z rzeczy, które już zostały wynalezione.

CryptoTanks Ta gra jest ideologicznym następcą oryginalnego Battle City i Tank Battalion z Famicomu oraz automatów zręcznościowych, z 8-bitowym stylem wizualnym. W niedawno wydanym zwiastunie promocyjnym twórcy wykorzystali nawet wersję zremiksowaną oryginalnej ścieżki dźwiękowej z Battle City, aby podkreślić pochodzenie gry.

Każdy czołg to NFT, co oznacza, że ​​dosłownie jesteś jego właścicielem. A nawet jeśli gra przestanie istnieć, czołgi pozostaną w twoim portfelu. Do tej pory dostępnych jest 20 pikselowanych maszyn inspirowanych prawdziwymi prototypami z takich krajów jak Niemcy, Polska, Rosja i Chiny. Unikalne cechy czołgów to podwozie, działa i pancerz.

Spider Tanks Ta gra jest częścią hałaśliwego ekosystemu Gala Games. Gatunek Spider Tanks to brawler PvP, znany również jako „beat’em up”. Zazwyczaj gry typu brawler to pojedynki z jedną postacią odrzucającą hordy wrogów, takie jak Double Dragon, Final Fight lub Teenage Mutant Ninja Turtles na automatach zręcznościowych.

Jeśli myślisz o tym krytycznie, Battle City również jest awanturnikiem. Jednak użycie czołgowej artylerii dalekiego zasięgu zmieniło mechanikę rozgrywki z czystej akcji na strategię akcji. Pająk Tanks również był inspirowany 8-bitowymi czołgami, ale poprawił grafikę i różnorodność rozgrywki. Jest to więc bardzo zaawansowana wersja poprzedniej gry opartej na technologii blockchain.

W ten sam sposób wszystkie części czołgu to pojazdy NFT. Gracze mogą kupować osobno górną i dolną część pojazdów, działa, artylerię itp. Dostępne są nawet czołgi z kurczakiem i skorpionem dla specjalnych rodzajów trybów gry. Generalnie ich dobór jest typowy dla gier MMO: PvP, Deathmatch, Capture the Flag. Z drugiej strony tryb „Capture the Chicken” zdecydowanie wnosi coś nowego.

Gra jest dostępna w wersji beta. Ostateczna data premiery zaplanowana jest na czwarty kwartał 2021 roku.

Czołgi! Do grania Tak ciekawa gra słów została wykorzystana w pełnoprawnej grze strategicznej w scenerii czołgów wojskowych. Niestety jest to projekt, o którym najmniej wiemy spośród wszystkich wymienionych dzisiaj. Biorąc pod uwagę koncepcję, czołgi! For Playing przypomina dobrze znane Advance Wars firmy Nintendo, które jest militarną strategią turową z podobną oprawą graficzną.

Jak na razie rozgrywka nie została ujawniona. Wiemy tylko, że gra będzie również strategią turową, z aktywnym trybem wieloosobowym i kooperacją. Premiera wersji beta zapowiadana jest na grudzień 2021 roku.

Z drugiej strony

  • Tworzenie gier na poziomie AAA na blockchain jest nadal ryzykowne, ponieważ technologia jest stosunkowo nowa i nieakceptowana przez większość tradycyjnych graczy.

Gry AAA Blockchain to rzadkie przypadki

Gry Blockchain to stosunkowo młoda branża. Oczywiście rozwój posunął się do przodu i nie znajduje się już w embrionalnych stadiach ewolucji. Ponieważ jednak technologia jest nowa i nie jest powszechnie akceptowana, twórcy takich gier zwykle trzymają się z daleka od skomplikowanych gier. Dlatego większość projektów związanych z grami na blockchain wygląda jak gry mobilne lub pixel-artowe indies.

Grywalna gra podobna do AAA na blockchainie to Blankos Block Party. Pozostałe, takie jak Illuvium czy Stormrite, są wciąż w fazie rozwoju, więc jest za wcześnie, aby wyciągać wnioski na temat ich jakości. Dlaczego tak się dzieje?

Przede wszystkim mali deweloperzy nie mogą sami sponsorować gier AAA. Średni koszt gry na najwyższym poziomie wynosi od 60 do 80 milionów dolarów. Po drugie, ponieważ branża jest dość młoda, wielcy inwestorzy jeszcze nie wkroczyli. Gry Blockchain to wciąż projekty oparte na entuzjazmie i wielkim zaufaniu do technologii.

Dlatego World of Tanks na blockchainie z kryptowalutą prawdopodobnie nie nastąpi szybko.

Dlaczego powinieneś się tym przejmować?

Z drugiej strony branża gier blockchain jest niezwykle obiecująca. i Gala Games są przykładami na żywo, że sukces gier kryptograficznych jest możliwy we właściwym miejscu z odpowiednim produktem. W związku z tym w branży wciąż jest wiele niezajętych nisz. Jedną z nich jest militarna gra MMO z otwartym światem. Wcześniej czy później gra zostanie stworzona albo przez Wargaming, albo przez dowolne inne studio.

BIULETYN E-MAILOWY

Dołącz, aby uzyskać odwrotną stronę krypto

Ulepsz swoją skrzynkę odbiorczą i otrzymuj wybrane przez naszych redaktorów DailyCoin 1x w tygodniu dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Zawsze możesz zrezygnować z subskrypcji za pomocą jednego kliknięcia.

Czytaj dalej na DailyCoin

Source : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=8A210AA5053D487EAFD150C0FE8D9223&url=https%3A%2F%2Fwww.investing.com%2Fnews%2Fcryptocurrency-news%2Fall-kind-of-tanks-with-crypto-on-blockchain-is-there-a-place-for-world-of-tanks-2659642&c=2583165928516596333&mkt=fr-fr